joomla templates top joomla templates template joomla

Transgothica Maraton - 1000-kilometrowy rajd terenowy

włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

alt11-19 września wokół Torunia i Bytowa z udziałem najlepszych off-road´erów ostatnich lat. 36-calowe koła i 5-litrowe silniki V8.

W czasach średniowiecznych rycerze stawali naprzeciwko siebie na zamkowych dziedzińcach, by przed tłumem zgromadzonej gawiedzi, a przede wszystkim pod okiem wielmożnego Państwa, walczyć o tytuły, honor i majątek. Rozpoczęło się kolejne tysiąclecie, ale duch rycerski nie zginął. Zmieniły się tylko detale: rumaki zastąpiły samochody terenowe, kute zbroje - pancerne zderzaki, a siodła – fotele kubełkowe. Największy, najwspanialszy turniej rycerski naszych czasów, na który swe przybycie obwieścił już kwiat off-road´u polskiego i zachodniego, odbędzie się w dniach 11-19 września na polach wokół Torunia i Bytowa, a zwany będzie maratonem Transgothica.

Blisko tysiąckilometrowy rajd terenowy to pomysł autorstwa Violi i Andrzeja Derengowskich, pary stojącej za sukcesem rajdu Magam Trophy w Miastku. Transgothica Maraton to ich nowe wyzwanie dla najlepszych off-road´erów Polski i Europy, ale nie tylko – amatorzy są tu również mile widziani. Wyjątkowość imprezy podkreśla zaproszenie na nią kierowców, którzy rzadko mają okazję spotkać się ze sobą, ponieważ na co dzień preferują zupełnie odmienny rodzaj zmagań w terenie. Na Transgothice po raz pierwszy w historii Rzeczypospolitej dojdzie do skrzyżowania szabel między zawodnikami startującymi w rajdach cross-country, którzy w terenie jeżdżą zwykle z wciśniętym do oporu pedałem gazu, a off-road´erami przeprawowymi, którzy znajdują upodobanie w walce w głębokim błocie i na niebezpiecznych stromiznach, gdzie prędkość nierzadko spada do zera. We wrześniu, w czasie pospolitego ruszenia bractwa terenowego, każdy z nich będzie miał okazję wykazać się, walcząc o prestiż i wspaniałe nagrody.

Czytaj więcej : http://www.autocentrum.pl/go/338__Transgothica_Maraton_-_1000-kilometrowy_rajd_terenowy__1871239274.html