joomla templates top joomla templates template joomla

SRT Challenge

włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

alt

W tym roku już po raz trzeci wystartuje SRT Chalenge, czyli cykl wyścigów samochodowych, w których może wziąć udział każdy kierowca o sportowych aspiracjach. To dobra szansa na naukę i uświadomienie sobie, jak niewiele tak naprawdę potrafimy.
    Bezpieczeństwo przede wszystkim
    Wszystko zaczęło się kilka lat temu od grupki znajomych chcących doskonalić umiejętności za kółkiem w bezpieczny sposób. Nieczynne lotnisko nadawało się do tego perfekcyjnie. Wkrótce jednak ta grupka rozrosła się na tyle, że potrzebne było zorganizowanie profesjonalnych zawodów. Z czasem pojawiały się coraz ciekawsze konfiguracje wyścigowych tras i profesjonalny sprzęt pomiarowy Tag Heuer. W ten sposób w 2008 roku powstało SRT Challenge. Oprawienie imprezy w regulamin i profesjonalizm przyniosło świetne rezultaty – na torach zaczęły pojawiać się bardzo ciekawe samochody. Tuningowane Mitsubishi Lancery Evolution, Porsche 911 w różnych odmianach czy ponad 600-konny Chevrolet Corvette to tylko niektóre przykłady. Takie bolidy wymusiły odpowiednią dbałość o bezpieczeństwo. W tej kwestii nie ma żartów - każdy delikwent starający się pokazać umiejętności poza trasą wyścigu kończy za bramą lotniska. Tutaj nie uświadczymy palenia gumy czy szybkiej jazdy między widzami.
    Dla mocnych i słabszych
SRT Challenge to jednak nie tylko potwornie mocne auta. Rywalizacja toczy się także wśród samochodów o słabszych mocach, ponieważ stawka jest podzielona na cztery dosyć oryginalnie nazwane klasy: „Popierdółki” (do 165 KM), „Po bułki” (166-235 KM), „Szybciochy” (236-325 KM) oraz „Tłuściochy” (powyżej 326 KM). Nazwy zdradzają atmosferę, jaka panuje podczas wyścigów – ostrej rywalizacji przeplatającej się z przyjacielskimi pogawędkami i rodzinnym piknikiem. To impreza dla każdego zarażonego bakcylem sportowej motoryzacji.
    Hiszpania czeka!
Podział na klasy gwarantuje emocje nawet dla posiadaczy słabszych samochodów. Emocje te rosną, gdy dowiemy się o nagrodach – w tym roku po raz drugi dla zwycięzcy  każdej klasy czeka pobyt w luksusowym apartamencie w Hiszpanii, sponsorowany przez firmę Carisma. Oprócz tego jest również szereg nagród za drugie czy trzecie miejsca. Może warto spróbować? W najsłabszej klasie z powodzeniem ścigają się nawet zupełnie seryjne auta – tutaj od umiejętności zależy o wiele więcej niż od sprzętu. Zapisy już ruszyły na www.srtc.pl. Jeśli chcesz się nauczyć lepiej panować nad autem, masz chrapkę na Hiszpanię albo po prostu chcesz miło spędzić czas w gronie motoryzacyjnych maniaków, to SRT Challenge musi znaleźć się w Twoim kalendarzu. Rozpoczęcie sezonu odbędzie się już 30.05 w obiekcie Rallyland (Debrzno, woj. pomorskie). Nie może Cię tam zabraknąć! Zapisz się jak najszybciej - w zawodach może wystartować ograniczona ilość zawodników. Wypróbuj siebie, swoją maszynę i poznaj ludzi, którzy żyją tym samym co Ty. Do zobaczenia na SRT Challenge!
Rundy:
30.05.2010 - Debrzyno Wieś - Rallyland
27.06.2010 - Konarzyny
08.08.2010 - Konarzyny
12.09.2010 - Debrzyno Wieś - Rallyland