joomla templates top joomla templates template joomla

Sprzedaż aut Renault i Dacia

newss.pl; Renault Polska włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

Lipiec był drugim po czerwcu miesiącem o najwyższych łącznych wynikach sprzedaży samochodów Renault i Dacia w Polsce w tym roku.

Sukces Dacii – tegoroczna sprzedaż w pierwszych 7 miesiącach przekroczyła już łączną sprzedaż Dacii w całym ubiegłym roku.

Łączna sprzedaż samochodów osobowych i dostawczych Renault i Dacia w lipcu 2010 roku w Polsce wyniosła 2 481 samochodów. Jest to drugi – po czerwcowym – wynik sprzedaży samochodów tych marek na polskim rynku w tym roku, bedący jednocześnie lepszym od wyniku z lipca 2009 roku aż o 41%. Sprzedaż Dacii wyniosła 639 samochodów, w tym 73 auta dostawcze. To najlepszy wynik miesięczny sprzedaży Dacii od początku tego roku.

Sprzedaż modeli z gamy Renault
Pierwsze miejsce w rankingu sprzedaży modeli Renault zajęło Nowe Clio w wersji hatchback z 283 sprzedanymi autami. Clio jest także najlepiej sprzedającym się modelem z gamy Renault od początku tego roku – 1 885 sprzedanych samochodów. Następnym modelem cieszącym się uznaniem w lipcu br. był Nowy Megane w wersji nadwoziowej Grandtour (192 sprzedane auta) i hatchback (181 sprzedanych aut w tym roku).
Ogólna liczba wydanych w tym roku w Polsce nowych samochodów osobowych Renault przekroczyła już 10 000 sztuk i łącznie z samochodami dostawczymi wynosi 13 523 auta.
W grupie aut dostawczych popyt na Nowego Mastera (105 sprzedanych aut w lipcu br.) zrównał się już ze sprzedażą jego poprzednika – Mastera (100 sprzedanych aut w lipcu br.) i jest to najlepiej sprzedający się model dostawczy z gamy Renault w tym roku.

Sprzedaż modeli z gamy Dacia
Lipcowe wyniki sprzedaży modeli Dacia – zarówno osobowych jak i dostawczych – wzmacniają tegoroczny sukces marki Dacia na polskim rynku. Sprzedaż Dacii w ciągu pierwszych 7 mięsięcy tego roku przekroczyła już łaczną sprzedaż marki w całym ubiegłym roku.
Sprzedaż Dacii w lipcu w Polsce wyniosła 639 aut, w tym 566 samochodów osobowych i 73 dostawcze. W porównaniu do wyniku z lipca 2009 roku oznacza to wzrost aż o 162%. Całkowita sprzedaż aut marki Dacia (razem osobowych i dostawczych) od stycznia do lipca br. wyniosła 2 988 sztuk i jest już o 219 sztuk wyższa niż w całym okresie ubiegłego roku. Lipiec był drugim z kolei miesiącem, w którym pozycję lidera w rankingu sprzedaży Dacii na polskim rynku zajął Duster. W lipcu wydano 247 sztuk tego modelu, a razem od kwietnia do końca lipca w ręce użytkowników trafiło już 587 aut z napędem zarówno 4x2 jak i 4x4.