joomla templates top joomla templates template joomla

Relacja z Bezdroża Trophy - pierwszy tydzień przygód

włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

altZa uczestnikami rajdu Bezdroża Trophy już pierwszy tydzień przygód na Ukrainie, w Rumunii i Serbii. Ekipy ośmiu samochodów terenowych przejechały przez ukraińskie Zakarpacie u podnóży Czarnohory , karpackie wioski pełne sielskich klimatów i dziurawych dróg i doliną Cisy wkroczyły do rumuńskiego regionu Maramuresz. W rumuńskich Karpatach Wschodnich czekały na nich przejazdy przez drewniane wioski z cerkwiami o strzelistych wieżach krytych gontem, typowymi dla Maramuresz i wesoły malowany cmentarz w Sapinta. Dalej przeprawa przez Góry Zachodniorumuńskie - Apuseni, pełne jaskiń, malowniczych połonin i przysiółków z chatkami o nieprawdopodobnie spadzistych dachach ze strzechy. Wreszcie przejazd Trasą Transalpina przecinającą przełęcze Karpat Południowych, położone ponad 2000 m n.p.m. i zjazd do doliny Dunaju, gdzie podróżników przywitał serbski Banat z winnicami i polami słoneczników. A później już wszechobecny dźwięk bałkańskiej trąbki na klimatycznym festiwal trębaczy w Guca.

Po drodze były też liczne spotkania z pasterzami, którzy nieraz przeganiali owce obok obozowisk a także mieszkańcami odległych wiosek, niemal żywych muzeów drewnianej architektury karpackiej. Nie obyło się też bez kłopotów granicznych, eskortowania kolumny przez milicyjną ładę na Ukrainie, kilku awarii, zakopywania się w leśnym błocie i częstego korzystania z wyciągarki.

W końcu Rajd Bezdroża Trophy to pasja, piękno i przygoda!

1-16 sierpnia 2009 r. załogi rajdu Bezdroża Trophy mierzą się z przygodą, niepowtarzalnym klimatem i kulturą Europy Środkowo-Wschodniej i Bałkanów. 8 samochodów terenowych, 32 uczestników, w tym czwórka dzieci i blisko 4000 km fascynującej podróży. Rajd jest organizowany w ramach jubileuszu 10-lecia istnienia Wydawnictwa Bezdroża na rynku wydawniczym. Relacje z bezdroży przysyłane dzień po dniu z trasy można przeczytać na stronie
www.bezdrozatrophy.pl i usłyszeć na antenie Radia VOX FM. 

Organizatorzy rajdu: Bezdroża sp. z o.o., Akteon, Portal Podroze4x4.pl 
Patroni medialni rajdu: Interia.pl, Radio VOX FM
Partnerzy rajdu: Topex, Neo Tools, Michelin

Bezdroza Publishing House