joomla templates top joomla templates template joomla

Colliers International zarządza budynkami UBS

włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

Firma Colliers International podpisała umowę na zarządzanie czterema budynkami biurowymi należącymi do UBS Kapitalanlage-gesellschaft mbH, spółki zależnej UBS AG: Ilmet, IPC Business Center, Aktyn Business Centre oraz Nowa Praga. Wszystkie biurowce zlokalizowane są w Warszawie. To kolejne budynki oddane w zarządzanie zespołowi Colliers International uhonorowanemu tytułem Najlepszy Dział Zarządzania Nieruchomościami 2009.

Ilmet usytuowany jest w samym sercu Centralnego Obszaru Biznesu, przy Al. Jana Pawła II, tuż przy Rondzie ONZ. Jest 22-kondygnacyjnym budynkiem biurowym klasy B+, wybudowanym w 1997 r. Posiada ponad 19 000 mkw. powierzchni biurowej i usługowo-handlowej. Na trzech podziemnych poziomach znajdują się garaże oferujące 164 miejsca parkingowe, a kolejnych 48 miejsc dostępnych jest na zewnątrz biurowca.

Lokalizacja oferuje bliskie sąsiedztwo Dworca Centralnego oraz stacji metra „Centrum”, banków, hoteli, restauracji, kin oraz sklepów m.in. położonych w Centrum Handlowych Złote Tarasy.

Kolejny budynek przekazany w zarządzanie Colliers International przez UBS to biurowiec IPC Business Center usytuowany przy  ul. Koszykowej, w bliskim sąsiedztwie Placu Konstytucji.

Lokalizacja ta charakteryzuje się rozwiniętą siecią autobusową i tramwajową oraz bliskością głównych arterii komunikacyjnych W pobliżu IPC Business Center znajduje się Politechnika Warszawska, ambasady oraz liczne punkty usługowe i handlowe.

IPC Business Center oferuje ponad 10 500 mkw. powierzchni do wynajęcia na 8 kondygnacjach, z czego blisko 9 300 mkw. stanowią powierzchnie biurowe klasy B+, a ponad 1 200 mkw. powierzchnie usługowo-handlowe. Budynek składa się z dwóch części – A i B. Każda z nich posiada oddzielne wejście, klatki schodowe oraz windy. Budynek posiada 70 miejsc parkingowych.

Aktyn Business Centre jest 8-kondygnacyjnym, wielofunkcyjnym obiektem o łącznej powierzchni 19 400 mkw., oddanym do użytku w 1995 roku. Znajdują się w nim powierzchnie biurowe, handlowe oraz mieszkalne. Budynek wyposażony jest w 6 szybkobieżnych wind. Parking naziemny oferuje 94 miejsca postojowe.

Aktyn Business Centre zlokalizowany jest w samym centrum Warszawy, przy ul. Chmielnej, w bliskiej odległości od hotelu Sobieski. Dojazd do portu lotniczego Okęcie zajmuje zaledwie 20 minut.

Czwartym budynkiem z portfolio UBS zarządzanym przez Colliers International jest Nowa Praga, biurowiec usytuowany na prawym brzegu Wisły, przy ul. Brechta 7. Bliskość linii tramwajowej oraz pętli autobusowej ułatwiają szybki dojazd do centrum miasta.

Nowa Praga jest budynkiem biurowym klasy B-, o łącznej powierzchni blisko 6 500 mkw., wynajętym w całości przez firmę Strabag. Budynek posiada 8 kondygnacji naziemnych i jedną podziemną. Parking wewnętrzny oferuje 24 miejsca postojowe, a zewnętrzny 18.

Dział Zarządzania Nieruchomościami istnieje w Colliers International od 2007 roku i obecnie zarządza 600 000 mkw powierzchni komercyjnej w Polsce. Zespół zarządzany przez Monikę Rajską-Wolińską zdobył tytuł Najlepszego Działu Zarządzania Nieruchomości 2009 przyznawany co roku przez CiJ Journal.

Colliers International