joomla templates top joomla templates template joomla

18. Rajd Rzeszowski

włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

altZwycięstwo Grzegorza Grzyba. Dominacja Peugeot 207 Super 2000.

Emocje w piątej eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Karpackie 18. Rajdzie Rzeszowskim – zaczęły się już w czwartek, na 2,5-kilometrowym odcinku testowym, który zakończył się wygraną Tomka Kuchara, szybszego o 1,9 s wyprzedził Grzegorza Grzyba i Michała Bębenka. Bryan Bouffier miał czwarty czas, ale niestety wypadł z trasy i uszkodził auto, co miało wpływ na jego późniejszy występ.

Nieczęsto zdarza się, że o wyniku rajdu w dużej mierze decyduje jego pierwszy odcinek, ale tak było tym razem. Podczas pierwszego OS-u doszło do wypadku węgierskiej załogi, w wyniku którego przerwano odcinek, a zawodnikom którzy nie przejechali trasy przed zdarzeniem czasy nadał Zespół Sędziów Sportowych. Te ostatnie były raczej słabe, a w gronie pechowców znalazła się m.in. załoga Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski (Peugeot 207 Super 2000) startująca z numerem 10. Zyskali jadący przed wypadkiem: Grzegorz Grzyb – miejscowy bohater i tradycyjnie groźny na Rajdzie Rzeszowskim, który wyprzedził o 18,5 s Kajetana Kajetanowicza oraz o 22,3 s Michała Bębenka. Dużego pecha mieli Leszek Kuzaj i Bryan Bouffier. Pierwszy przebił oponę i stracił ponad 3 minuty, a w aucie drugiego zawiódł naprawiany wcześniej silnik.

– To bardzo krzywdzące, no ale cóż... – komentował wyniki rozżalony Tomek Kuchar. Takie podjęto decyzje i po prostu akceptujemy to jako zespół.

Kierowca Peugeot Sport Polska Rally Team nie odpuszczał, a w czasie kolejnego przejazdu OS-u Lubawa uzyskał czas o prawie 27 s lepszy od (pierwotnie) nadanego przez sędziów. Pierwszy etap rajdu Kuchar zakończył na drugim miejscu, wyprzedzając Sołowowa, Kajetanowicza i Bębenka na wygranym super-OS-ie w Rzeszowie. Drugiego dnia do rywalizacji powrócił Bryan Bouffier, który nie ukończył pierwszego etapu.

Zwycięzcą Karpackie 18. Rajdu Rzeszowskiego została załoga Grzegorz Grzyb i Przemysław Mazur (Peugeot 207 Super 2000). Drugiego dnia liderzy jechali ostrożniej starając się dowieźć zwycięstwo do mety i powtórzyć sukces sprzed roku. Drugie miejsce zajęli Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski, a kolejne Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran (Subaru Impreza) oraz Michał Sołowow i Maciej Baran (Peugeot 207 Super 2000).

Czytaj więcej : http://www.autocentrum.pl/go/338__18._Rajd_Rzeszowski__849561068.html