joomla templates top joomla templates template joomla

Suzuki SX4 sedan 1.6 2 WD

włącz . Opublikowano w Testy samochodowe

Pierwsze, co rzuca się w oczy, to wysokość wersji sedan. Wydaje się, że samochód mógłby być 10-15 cm niższy. Rozczarowuje automatyczna skrzynia biegów.

W wersji hatchback wysoka karoseria jest na pewno uzasadniona, bo, po złożeniu tylnych siedzeń otrzymujemy dużą przestrzeń bagażową. W opisywanym sedanie także tylne oparcie można złożyć, ale nie daje to już takiego efektu, ponieważ mamy półkę pod szybą. Ktoś powie, iż w zamian z tyłu sedana mogą zajmować miejsce bardzo wysocy pasażerowie. Niestety nie, bo braknie im miejsca na nogi. Na tylnej kanapie mogą usiąść swobodnie osoby o przeciętnym wzroście, ale trzeba pamiętać, że jest to raczej samochód miejski i na dalszej trasie, zajmowanie tych miejsc może już być nieco uciążliwe. Sama pojemność bagażnika wersji sedan jest przeciętna. Za duże wydają się także lusterka boczne. Tutaj znów wzięto je z wersji 5 – drzwiowej, a w sedanie mogłyby być mniejsze i bardziej płaskie. Udostępniony nam egzemplarz został wyposażony w system elektronicznego kluczyka z wbudowanym mikronadajnikiem. Umożliwia to otwarcie drzwi za pomocą przycisku w klamce ( jeden raz – tylko drzwi kierowcy, dwa razy – wszystkie ), a także uruchomienie silnika pokrętłem umieszczonym w kolumnie kierownicy. To bardzo wygodne rozwiązanie, bo nie wymaga wyciągania klucza z kieszeni, torebki lub plecaka. Uwagę z zewnątrz na pewno przyciągają atrakcyjne, aluminiowe obręcze kół.

Wnętrze jest dobrze wykonane. Najlepsze wrażenie robi skórzana, wielofunkcyjna kierownica. Jej średnica nie jest za duża, sterowanie systemem audio wygodne. Szkoda, ze w drugim, poziomym jej ramieniu, nie zamontowano sterowania komputerem pokładowym. Trzeba sięgać do górnej części konsoli środkowej, co nie jest wygodne. Tablica wskaźników również dobrze się prezentuje – czarne zegary z delikatnymi, srebrnymi obwódkami nie rażą. Podobnie jest z bocznymi wykończeniami konsoli środkowej, które także są w kolorze srebrnym. Do pokręteł sterowania nawiewem i temperaturą trzeba się przyzwyczaić, bo mają nieco duży „skok". Funkcja zamykania wszystkich drzwi od środka jest bardzo dobra, niestety nie otwierają się one automatycznie od wewnątrz, gdy po prostu pociągniemy klamkę. Trzeba ponownie nacisnąć przycisk, którym zamknęliśmy drzwi. Kilka razy się na to „złapałem", że chciałem szybko wysiąść, ale nie mogłem.

Więcej na : http://www.autocentrum.pl/go/338__Suzuki_SX4_sedan_1.6_2_WD__1218008057.html