joomla templates top joomla templates template joomla

Skoda Octavia 1,8 L&K

włącz . Opublikowano w Testy samochodowe

altFirma Laurin & Klement była producentem rowerów, motocykli i samochodów w miejscowości Mladá Boleslav w latach 1895-1925. Przedsiębiorstwo zostało założone przez mechanika Vaclava Laurina i przemysłowca Vaclava Klementa.

W 1925 roku firma została przejęta przez inną o nazwie Škoda. Dopiero po wielu latach czeska Skoda postanowiła niejako uczcić tych dwóch przedsiębiorców poprzez nazwanie serii, luksusowo wyposażonych pojazdów, właśnie ich nazwiskami. Do tego wyposażenia zalicza się m.in. skórzaną tapicerkę, elektrycznie regulowany fotel kierowcy z pamięcią ustawień, podświetlanie klamek drzwi, obręcze kół z lekkich stopów oraz przednie reflektory ksenonowe z dynamiczną regulacją zasięgu świateł i modułami obrotowymi. Ponadto logo Laurin & Klement znajdujemy na przednich błotnikach, oparciach skórzanych siedzeń i nakładkach progowych. Skórę znajdziemy także na kole kierowniczym, dźwigni zmiany trybu jazdy czy obszyciu hamulca ręcznego. Wszędzie widać nacisk na jakość wykończenia tych elementów Całość rzeczywiście wygląda imponująco i stwarza wrażenie wyjątkowości i indywidualności pojazdu.

Nowa Octavia została niby tylko trochę „poprawiona", ale prezentuje się znacznie lepiej, tym bardziej w wersji L&K. Będący w standardzie lakier „czarny magic perłowy metalic" znakomicie pasuje do tej wersji (można także wybierać inne kolory), plus do tego jasna (kolor „Royality"), skórzana, starannie obszyta tapicerka. Do tego dyskretne, czarne wstawki, imitujące drewno. Żadnych, rażących w oczy, srebrnych listew czy jasnego „drewna". Rzeczywiście miło się do tego auta wsiada. Wielofunkcyjna, skórzana kierownica znakomicie leży w dłoniach i zachęca do jazdy. To zasługa jej częściowego wyprofilowania i odpowiedniej grubości (większość obręczy koła kierownicy jest cieńsza). Nie wiem tylko po co zrobiono tę, błyszczącą wstawkę ze zwykłego plastiku. Bez tego wygląd koła kierownicy na pewno by nie stracił, a może nawet zyskał.

Czytaj więcej: http://www.autocentrum.pl/go/338__Skoda_Octavia_1%2C8_L%26K__108450280.html