joomla templates top joomla templates template joomla

Fiat Panda Panda najbardziej ekonomicznym autem

włącz . Opublikowano w Testy samochodowe

Napędzany silnikiem 1.2 8V Bipower zasilany gazem ziemnym lub benzyną model może przejechać nawet 251 km za kwotę 10 euro – wynika z testów ADAC mających porównać pojazdy zasilane różnymi rodzajami paliw.

 

Niemiecki Automobilklub (ADAC) przeprowadził oryginalne testy dla samochodów z różnych kategorii i o różnych rodzajach zasilania. Celem eksperymentu było przejechanie jak najdłuższego odcinka na paliwie o wartości 10 Euro. Z testu zwycięsko wyszedł Fiat Panda Panda, który przejechał 251 km, czyli dystans równy odległości pomiędzy Berlinem i Hanowerem. Jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że właśnie mamy okres wakacyjny, Fiat napędzany metanem może przejechać 1 500 km za zaledwie 60 € – to jedyny w swoim rodzaju rekord, udowadniający, że można oszczędnie podróżować samochodem, pomimo odczuwalnych wzrostów cen benzyny i oleju napędowego.

 

ADAC przeprowadził testy na prawie wszystkich znanych rodzajach samochodów: od małych dwumiejscowych po supersportowe. Niektóre poddawały się już po 30 km. Organizatorzy testu ADAC przyznali palmę pierwszeństwa samochodom zasilanym gazem. Wśród nich pierwsze miejsce zajął pięciomiejscowy Fiat Panda Panda. W teście zastosowano następujące paliwa, w cenie za 1 litr: benzyna super – 1,55 €, super plus – 1,64 €, diesel – 1,50 €, bioetanol – 1,05 €, gaz płynny – 0,73 € oraz 0,95 € za kg gazu ziemnego, stosowanego do jazdy w Fiacie Panda Panda.

 

 

 

 

 

 

wiecej na : www.autocentrum.pl