joomla templates top joomla templates template joomla

Zderzenie autobusu i samochodów ciężarowych w Bogusławicach na Śląsku. Na miejscu jest 32 poszkodowanych. 6 osób jest w stanie ciężkim i jest już przewożonych do szpitali

Agencja/eReporter24; info tvpinfo; fot.źródło: OSP KSRG Kruszyna włącz . Opublikowano w Motoyzacja sytuacja na drodze

 
Na drodze krajowej nr 1 w Bogusławicach na Śląsku doszło do zderzenia autobusu i samochodów ciężarowych. – Na miejscu jest 32 poszkodowanych. 6 osób jest w stanie ciężkim i jest już przewożonych do szpitali. Osoby te są głównie z urazami klatki piersiowej, głowy ale także są złamania kończyn. Na obecną chwilę myślę, że sytuacja jest już opanowana – powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
 
Jak poinformował rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej, do wypadku doszło na drodze krajowej nr 1 w Bogusławicach na Śląsku. Ze wstępnych informacji wynika, że zderzyły się łącznie trzy samochody, w tym autobus, który przewoził ok. 40 osób. Połowa z nich wyszła z pojazdu o własnych siłach, zaś ok. 20 osób trzeba było ewakuować; są ranni.
 
 
- Na miejscu zostały zadysponowane cztery śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz śmigłowiec wojskowy ewakuacji medycznej oraz siedem karetek pogotowia – poinformował wiceminister. Na miejscu pracuje 30 zastępów straży pożarnej.
 
 
Cały czas trwa akcja gaśnicza zapalonej ciężarówki.
 
-  Cysterna przewoziła materiały niebezpieczne. Nie można jednak na razie ustalić jakie, ponieważ dokumenty przewozowe spłonęły – powiedział młodszy brygadier Kamil Dzwonnik, rzecznik częstochowskich strażaków.
 
 
Krajowa „1” jest zablokowana w obu kierunkach, policja kieruje na objazdy w kierunku na Radomsko. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, utrudnienia w tym miejscu mogą potrwać jeszcze trzy godziny.