joomla templates top joomla templates template joomla

Z impetem uderzył w nastolatkę i odjechał. Miał zakaz kierowania pojazdami. W chwili zatrzymania był pod wpływem amfetaminy

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Motoyzacja sytuacja na drodze

Na przejściu dla pieszych wjechał z impetem w nastolatkę i zamiast się zatrzymać i jej pomóc - odjechał. 17-latka potrącona w Zielonej Górze w poważnym stanie leży w szpitalu, a 22-latka kilka godzin po zdarzeniu zatrzymali policjanci. Był wtedy pod wpływem amfetaminy. 
 
 
Na filmie widać jak dziewczyna idzie chodnikiem wzdłuż jezdni i skręca na przejście dla pieszych. Gdy wchodzi na ulicę, uderza w nią rozpędzony volkswagen. 17-latka przelatuje nad autem i upada na jezdnię. 
 
 
Kierowca samochodu zwalnia, ale nie zatrzymuje się, by pomóc poszkodowanej. Zamiast tego rusza i odjeżdża z miejsca zdarzenia, nie powiadamiając nawet służb ratunkowych.
 
22-letniego sprawcę wypadku zatrzymano kilka godzin po zdarzeniu. Jak informuje Małgorzata Stanisławska z policji w Zielonej Górze, mężczyzna będzie odpowiadał za spowodowanie wypadku drogowego i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Ponadto usłyszy też zarzut naruszenia sądowego zakazu kierowania pojazdami i posiadania narkotyków.