joomla templates top joomla templates template joomla

Tragiczny w skutkach wypadek. Kierujący dostawczym fiatem wyprzedzał inny pojazd i potrącił idącego poboczem mężczyznę. Pieszy zginął na miejscuKierowca auta miał 0,67 promila

info: Policja, Bydgoszcz włącz . Opublikowano w Motoyzacja sytuacja na drodze

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło dzisiejszego ranka na DK 10. Kierujący dostawczym fiatem wyprzedzał inny pojazd i potrącił idącego poboczem mężczyznę. Pieszy zginął na miejscu. Kierowca auta miał 0,67 promila alkoholu w organizmie.

Do tragedii doszło dziś (27.09.19) około 6.00. Dyspozytor WCPR powiadomił lipnowskiego dyżurnego o wypadku na krajowej "dziesiątce". Patrol "drogówki", po dotarciu na miejsce, zastał już załogę karetki pogotowia. Niestety medycy stwierdzili zgon jednego z uczestników zdarzenia. 

Jak się okazało, kierujący dostawczym fiatem wyprzedzał inny samochód, gdy potrącił przechodzącego przez jezdnię mężczyznę prowadzącego rower. Wstępne ustalenia wskazują na to, że nie zauważył on idącego 54-latka. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy, był pod wpływem alkoholu. Miał w organizmie ponad 0,67 promila. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. 

Z policyjnych ustaleń wynika, że pieszy miał założoną kamizelkę odblaskową i przechodził przez jezdnię w miejscu dozwolonym, ale nieoznaczonym.
 
Policjanci, pod nadzorem prokuratora, wykonują czynności w tej sprawie, aby ustalić szczegóły zdarzenia.