joomla templates top joomla templates template joomla

Śmierć na miejscu poniosło 6 osób, 12 zostało rannych. Zderzyło się 7 aut na autostradzie , najpierw na jednym pasie, kilka chwil później na drugim

info: TVP info włącz . Opublikowano w Motoyzacja sytuacja na drodze

Sześć osób spośród 22, które uczestniczyły w karambolu na A6 w Szczecinie, nie żyje. Cztery zostały przetransportowane do szpitali. Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę o godz. 13.20. Kilka godzin później na przeciległym pasie trasy doszło do kolejnego wypadku, z udziałem trzech samochodów. Są kolejni poszkodowani.
 
 
Karambol wydarzył się 500 metrów od zjazdu na Wielgowo w kierunku Świnoujścia, między węzłami Kijewo i Dąbie. Wzięły w nim udział samochód ciężarowy i sześć osobowych. Kilka pojazdów zapaliło się. Straż pożarna poinformowała, że spłonęło pięć z nich. 
 
 
 
 
– W zdarzeniu brały udział 22 osoby. Sześć osób zginęło, cztery trafiły do szpitali. Śmigłowcem do szpitala na Unii Lubelskiej w Szczecinie została przetransportowana kobieta z urazem klatki piersiowej, głowy i kręgosłupa. Dwie osoby z urazami kończyn górnych trafiły do szpitala w Zdunowie, a kierowca tira, który był narażony na zatrucie dymem, w stanie dobrym został przewieziony do szpitala w Zdrojach – poinformowała rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Paulina Targaszewska.
 
 
Pozostałych 12 osób, w tym siedmioro dzieci, zostało przebadanych na miejscu zdarzenia i nie wymagało hospitalizacji. 
 
Około trzech godzin później na tej samej trasie, na przeciwległym pasie – między węzłami Dąbie i Kijewo w kierunku Kołbaskowa, doszło kolejnego wypadku. Zderzyły się trzy samochody. Są poszkodowani. Straż pożarna poinformowała, że do uwolnienia jednej z rannych osób tzreba bylo użyć ciężkiego sprzętu. Niewykluczone, że do zderzenia doszło, kiedy kierowcy hamowali, żeby przyjrzeć się karambolowi.