joomla templates top joomla templates template joomla

Śmierć motocyklisty pod Inowrocławiem. Pojazd, którym podróżował 44-latek wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Kierujący zginął na miejscu

info: Bydgoszcz, Policja włącz . Opublikowano w Motoyzacja sytuacja na drodze

 
Policja pod nadzorem prokuratury w Inowrocławiu wyjaśnia przyczyny i ustala okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w Gniewkowie. Zginął w nim motocyklista.
 
We wtorek 16 czerwca około godz. 19.00 na ul. Michałowo w Gniewkowie doszło do wypadku drogowego. Motocyklem marki Kawasaki jechał 44-letni mężczyzna. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, pojazd wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Kierujący zginął na miejscu. W tej sprawie prowadzone jest śledztwo, które ma odpowiedzieć na pytanie z jakiej dokładnie przyczyny doszło do wypadku i jakie temu towarzyszyły okoliczności.
 
 
Sezon motocyklowy w pełni, a co za tym idzie wzrasta aktywność tych, którzy poruszają się motocyklami. Obecna aura pogodowa spowodowała, że warunki jazdy są dobre, ale niestety w tym okresie dochodzi do największej liczby wypadków z udziałem motocykli. Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę. Wszyscy jadący motocyklami powinni pamiętać o bezpieczeństwie na drodze.
 
Dlatego policjanci radzą, aby wyjeżdżać na drogę tylko sprawnym motocyklem. Warto zadbać o to, aby jeździć tylko i wyłącznie w kompletnym stroju motocyklowym oraz kasku. Niekiedy motocykliści po prostu ignorują stosowanie tej zasady „bo jest blisko”, „bo jest ciepło”, „na krótkiej trasie nic mi się nie stanie”. Wystarczy chwila nieuwagi by doszło do wypadku, a wtedy brak odpowiedniego ubioru wyrządzi ogromną krzywdę. Warto też być widocznym, czyli pomocna stanie się kamizelka odblaskowa bądź kombinezon, który posiada elementy odblaskowe.
 
 
Może warto zrezygnować z jazdy w duże upały. Pełne słońce może bardzo szybko zmęczyć i spowodować uczucie znużenia. Warto pamiętać, aby nie jechać po znakach poziomych (linie na jezdni), gdyż bardzo szybko można spowodować ślizg kół i upadek. To szczególnie ważne, gdy jezdnia jest mokra. Odstęp od pojazdów to kolejna wskazówka. Droga hamowania motocykla może być dłuższa niż samochodu, szczególnie na śliskiej nawierzchni. Prędkość należy dostosować do panujących warunków. Nadmierna prędkość to jeden z najczęstszych powodów wypadków motocyklistów. Zachowując przepisową prędkość, po prostu zwiększa się swoje bezpieczeństwo.