joomla templates top joomla templates template joomla

Pojazdem kierowało 15-16 letnie dziecko. Trzy młode osoby straciły życie w wypadku. "Kierowca" stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewo, dachował i ściął betonowy mur

info: Policja.pl włącz . Opublikowano w Motoyzacja sytuacja na drodze

 
Trzy młode osoby straciły życie w wyniku wypadku, do którego doszło w powiecie słubickim. Kierujący osobowym fordem stracił panowanie nad autem, zjechał na pobocze, uderzył w drzewo i dachując, ściął betonowy mur. Siła uderzenia była tak duża, że podjęte jeszcze przez funkcjonariuszy czynności resuscytacyjne nie powiodły się. Samochodem jechały bardzo młode osoby w wieku od 15 do 16 lat, nie posiadające uprawnień do kierowania.

Informacja o tym zdarzeniu dotarła do służb od innego kierowcy tuż po godzinie 5 nad ranem w poniedziałek, 18 maja br. Wszystko działo się na powiatowej drodze między miejscowościami Żabice, a Górzyca w powiecie słubickim. Wstępne okoliczności wskazują, że kierujący osobowym fordem fiesta stracił panowanie nad autem, zjechał na lewe pobocze, zahaczył o dwa drzewa i dachując ściął betonowe ogrodzenie.
 
 
Siła uderzenia była tak duża, że trzy młode osoby, które podróżowały autem, nie miały szans na przeżycie. Ale funkcjonariusze straży i policji jeszcze podjęli próbę przywrócenia czynności życiowych - niestety bezskutecznie. To wielki dramat zwłaszcza, że to bardzo młode osoby nie posiadające jeszcze uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych - dwóch 16-latków i jeden 15-latek.
 
Pytania o okoliczności tej tragedii znajdą odpowiedź po analizie materiałów, śladów i dowodów zabezpieczonych na miejscu przez policjantów i prokuratora ze Słubic. W tej sprawie już toczy się śledztwo. Pomocne w nim będą kolejne ustalenia, ale na ten moment śledczy już zabezpieczyli sporo materiałów i dysponują dużą wiedzą mimo, że od tego potwornego wypadku minęło zaledwie kilka godzin. Na miejsce sprowadzono policyjnego psychologa, który jest do dyspozycji rodzin.
 
Zasadne z pewnością jest pytanie jak młodzi weszli w posiadanie kluczyków i auta. Słubiccy policjanci pod nadzorem prokuratury będą to ustalać. Pomocne dla postępowanie będa także wyniki badań prosektoryjnych zarządzone przez prokuratora.