joomla templates top joomla templates template joomla

Pijany kierowca podczas wyprzedzania stracił panowanie nad autem i staranował kilka pojazdów. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie

info: KMP, Bydgoszcz włącz . Opublikowano w Motoyzacja sytuacja na drodze

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj na trasie K-10 w Złotopolu, w powiecie lipnowskim. Nietrzeźwy kierujący podczas wyprzedzania stracił panowanie nad autem i staranował kilka pojazdów. Na szczęście żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń.
 
 
Wiadomość o zdarzeniu dotarła do lipnowskiego dyżurnego policji wczoraj 4 lutego z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Skierowani na miejsce policjanci zastali kilka uszkodzonych samochodów, które blokowały ruchu. 
 
 
Okazało się, że kierujący nissanem 47-latek wyprzedzał forda w miejscu, w którym jest to zabronione. Podczas tego manewru wpadł w poślizg i uderzył w wyprzedzany pojazd. Następnie stracił panowanie nad autem i staranował samochody jadące z przeciwnego kierunku: peugeota, volkswagena  i opla. 
 
 
W trakcie wykonywanych przez policjantów czynności okazało się, że sprawca zdarzenia nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Za spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości policjanci zatrzymali 47-latkowi prawo jazdy. Grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów, wysokie świadczenie pieniężne i do 2 lat pozbawienia wolności.
 
Pozostali kierujący autami byli trzeźwi. Na szczęście żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń.