joomla templates top joomla templates template joomla

Nie zatrzymali się do kontroli policyjnej w Turznicach pod Grudziądzem, kilkaset metrów dalej uderzyli w drzewo. Zginął jeden z pasażerów. Nie był to jedyny wypadek w tej miejscowości w tym dniu

R.Ż/eSerwis.info; fot: PSP, Grudziądz włącz . Opublikowano w Motoyzacja sytuacja na drodze

Tragicznie zakończył się pościg policjantów za uciekającym kierowcą vw golfa, który nie zatrzymał się na wezwanie policjantów do kontroli w miejscowości Turznica pod Grudziądzem. 
 
W poniedziałek wieczorem - około godz. 18.00 - jadący pojazdem marki vw golf nie zatrzymał się w miejscowości Turznice do rutynowej kontroli policyjnej. Przejechał obok patrolu, a następnie zaczął uciekać. 
 
 
Policjanci ruszyli w pościg za uciekinierem, z którym jak się okazało potem podróżowali również trzech pasażerów. 
Z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn po przejechaniu odcinku kilkuset metrów pojazd nieoczekiwanie uderzył w przydrożne drzewo. 
 
 
Śmierć na miejscu poniósł 31 –letni mężczyzna, pasażer golfa, a drugi z ciężkimi obrażeniami został odwieziony do szpitala. 
 
 
Dwoje pasażerów i kierowca odnieśli lekkie obrażenia. Droga została w czasie akcji całkowicie zablokowan..Na miejsce zdarzenia zadysponowano sześć zastępów strażackich z PSP Grudziądz, OSP Piaski oraz OSP Radzyń Chełminski. Do wykonania dostępu do poszkodowanych konieczne było użycie sprzętu hydraulicznego. 
 
 
Wszyscy znajdujący się w pojeździe byli mieszkańcami powiatu grudziądzkiego, okoliczności wypadku bada policja pod nadzorem prokuratury. 
 
Nie był to jedyny wypadek w tym dniu w Turznicach. Do południa o godzinie 11 również auto uderzyło w drzewo. Na miejsce wezwano karetkę i strażaków.