joomla templates top joomla templates template joomla

Kierowca stracił panowanie nad pojazdem na A1 po tym jak wystrzeliła mu tylna opona. Trzy osoby przetransportowane do szpitala, dwie opatrzono na miejscu zdarzenia. Pojazd nie posiadał obowiązkowego OC

info: KMP, Włocławek włącz . Opublikowano w Motoyzacja sytuacja na drodze

 
Włocławscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w nocy 18 maja na włocławskim odcinku autostrady A-1 w pobliżu miejscowości Nowa Wieś. W wyniku dachowania osobowego bmw trzy osoby trafiły do szpitala, a dwie zostały opatrzone na miejscu zdarzenia.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło na 200-kilometrze autostrady A-1 w kierunku Gdańska dzisiejszej nocy. Po dotarciu policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i zbierali materiał dowodowy w celu ustalenia przyczyn dachowania bmw.
 
 
Z wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 23-letni kierujący pojazdem bmw jadąc w stronę Gdańska stracił panowanie nad pojazdem w wyniku wystrzelenia tylnej opony, co spowodowało zjechanie na lewe pobocze i uderzenie w bariery ochronne. Później samochód powrócił na jezdnię dachując. W pojeździe podróżowało pięć osób z woj. pomorskiego w wieku od 20 do 24 lat.
 
Trzech uczestników, w tym kierujący zostało zabranych do szpitala na badania. Policjanci ustalili, że kierujący był trzeźwy, a pojazd nie posiadał ubezpieczenia obowiązkowego.
 
 
Przeprowadzone badanie poszkodowanych w szpitalu wykazało u jednego z uczestników obrażenia powyżej siedmiu dni i policjanci ruchu drogowego zakwalifikowali zdarzenie jako wypadek drogowy.
 
W sprawie prowadzone jest postępowanie przez śledczych, które pozwoli na dokładne wyjaśnienie przyczyn. Dodatkowo mundurowi sporządzili wniosek do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego za brak wymaganego ubezpieczenia obowiązkowego pojazdu.