joomla templates top joomla templates template joomla

Kierowca ciężarówki uderzył w naczepę jadącego przed nim samochodu, po czym zjechało na przeciwległy pas ruchu i zderzyło się czołowo z dostawczym mercedesem

info: Policja Włocławek włącz . Opublikowano w Motoyzacja sytuacja na drodze

Do wypadku doszło w miejscowości Łuba na drodze k-62 po godz. 13, gdzie zderzyły się 3 pojazdy. Policjanci, którzy przybyli na miejsce wstępnie ustalili, że kierujący ciężarowym volvo 29-latek, który poruszał się w kierunku Włocławka, nie zachował bezpiecznej odległości od jadącej przed nim ciężarowej scanii, kierowanej przez 35-latka. Następnie volvo uderzyło w naczepę scanii, po czym zjechało na przeciwległy pas ruchu i zderzyło się czołowo z jadącym od strony Włocławka dostawczym mercedesem.
 
 
27-letni kierujący oraz 52-letni pasażer mercedesa zostali przetransportowani do szpitala. Na szczęście uszkodzenia ciała tego ostatniego okazały się niewielkie, natomiast u 27-latka lekarze stwierdzili obrażenia powyżej dni 7, wobec czego zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek.
 
 
Badanie alkomatem wykazało, że wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 29-latkowi oraz dowody rejestracyjne od volvo i mercedesa.
 
 
Współdziałanie policji z ITD oraz pozostałymi służbami ratunkowymi i porządkowymi pozwoliło sprawnie przywrócić ruch na drodze.