joomla templates top joomla templates template joomla

Jedna osoba zginęła, a około 20 jest poszkodowanych, w tym pięć ciężko. Autobus miejski w Warszawie spadł z wiaduktu trasy S8 na Wisłostradę, na granicy Żoliborza i Bielan

info: tvpinfo; video: tvn24/x-news włącz . Opublikowano w Motoyzacja sytuacja na drodze

 
Jak informuje tvpinfo jedna osoba zginęła, a około 20 jest poszkodowanych, w tym pięć ciężko, po tym, jak autobus miejski ZTM linii 186 spadł z wiaduktu trasy S8 na Wisłostradę, na granicy Żoliborza i Bielan. Na miejscu pracują służby. Autobusem jechało 40 osób, wśród poszkodowanych są dzieci.
 
- Z jakiegoś powodu kierowca zjechał na bok, kierowca jest przytomny i badany w karetce. Autobusem jechało 40 osób. 23 osoby zostały ranne, 17 natychmiast przewieziono do szpitali – powiedział wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł.
 
 
Wojewoda dodał, że trwa zabezpieczanie zniszczonego autobusu, którego jedna część zwisa z wiaduktu.
 
Jak poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski, wszystkie osoby zostały odnalezione, pięć jest w stanie ciężkim.
 
 
Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone przez policję. Na miejscu pracuje kilkudziesięciu strażaków, policjantów i ratowników medycznych. Na miejsce jedzie wojewoda mazowiecki, dotarł komendant główny PSP.
 
Rozstawiony został szpital polowy, gdzie prowadzony jest triaż – procedura, która polega na segregacji ofiar według stopnia i rodzaju obrażeń.
 
 
– Wypadkowi uległ autobus linii 186 o napędzie gazowym, był praktycznie nowy; kierowca miał certyfikat, czas pracy nie był przekroczony – poinformował rzecznik prasowy warszawskiego ZTM Tomasz Kunert. Autobus jechał w kierunku pętli Szczęśliwice.