joomla templates top joomla templates template joomla

Volkswagen Golf VI  w sprzedaży od października

włącz . Opublikowano w Modele aut - Volkswagen

Kolejna generacja najchętniej kupowanego samochodu w Europie pojawi się w salonach już dwa miesiące. Cena w Niemczech została ustalona na 16,5 tys. euro, tj. 200 euro niż kosztuje Golf V. Najważniejsze zmiany to wprowadzenie bardziej dynamicznych i oszczędnych silników.

Volkswagen Golf został już wyprodukowany w liczbie ponad 26 milionów egzemplarzy. Tak duże zaufanie klientów powoduje, że producent nie eksperymentuje ze stylistyką, koncentrując się na nowych rozwiązaniach technicznych. A tych nie brakuje: nowe silniki TSI i TDI typu Common Rail, 7-biegowa skrzynia DSG, aktywny tempomat ACC, adaptacyjne zawieszenie DCC czy asystent parkowania. Do tego nowa wersja ESP, zoptymalizowana konstrukcja pozwalająca lepiej chronić pasażerów podczas wypadku, siedem poduszek gazowych łącznie z chroniącą kolana, specjalne zagłówki zapobiegające urazom głowy, czujnik niezapiętych pasów dla pasażerów siedzących na tylnej kanapie oraz światła do jazdy dziennej.

 

Wzornictwo

 

Z przodu samochód cechuje poziomy grill, wpasowany pomiędzy reflektory, wykonany z tworzywa o czarnym połysku. Na czarnym tle zamontowane są także chromowane mocowania reflektorów przednich. Przez linie poziome zdominowany jest również tył samochodu. Bardzo szerokie tylne światła mają wyróżniać się spośród innych zwłaszcza w nocy i przypominać tylne lampy Touarega.

 

„Główne elementy Golfa wykonaliśmy od samego początku" – wyjaśnia Walter de Silva – „Golf jest światową ikoną wśród samochodów. Stylistyka, graficzna forma nowego modelu pozostały całkowicie unikatowe. Jest bardziej ostry i trójwymiarowy niż jego poprzednik. Ma wyraźniej zdefiniowane linie, krawędzie oraz dobrze dobrane proporcje powierzchni rozjaśnionych i zacienionych."

 

Zespół kierowany przez Waltera de Silvę oraz Klausa Bischoffa wyszukał sedno DNA poprzednich generacji Golfa i wysłał je w przyszłość. Te stylistyczne cechy zawierają charakterystyczne wykończenie przodu jak w pierwszym Golfie oraz słupek C, który powstał w IV odsłonie. Golf VI ma jednak bardziej sportową i elegancką linię niż wszystkie poprzednie generacje. Dach spoczywa – podobnie jak w Scirocco – na muskularnych ramionach. Wyraźna linia, którą Volkswagen nazywa „linią charakteru", rozchodzi się od przednich reflektorów aż do tylnych świateł. Patrząc z profilu, nadawać ona ma Golfowi wizerunek pełniejszego, świetnie przylegającego do drogi.

 

Wnętrze

 

Wygląd i wzór elementów, takich jak na przykład szczotkowane aluminium czy nowe zegary, przeniesione zostały bezpośrednio z Passata CC. Ma to dawać kierowcy wrażenie przebywania w samochodzie z wyższego segmentu. Wszystkie przyciski i pokrętła sterujące automatyczną klimatyzacją (Climatronic), zaprezentowaną po raz pierwszy w Passacie CC, są łatwiejsze w użyciu. Przyciski do ustawień szyb bocznych i lusterek zostały przesunięte odpowiednio do przodu i bliżej krawędzi drzwi, co zapewniać ma łatwiejszy dostęp i regulację. W bagażniku zamontowano cztery praktyczne haki do wieszania siatek z zakupami, a lusterka zewnętrzne, dzięki nowemu kształtowi i zoptymalizowanej aerodynamice mają się mniej brudzić. Zwrócono uwagę na często pomijane aspekty bezpieczeństwa – czujnik niezapiętych pasów bezpieczeństwa z tyłu działa niezależnie dla każdego pasażera.

 

Golf VI stał się cichszym samochodem niż poprzednicy. Specjalna tłumiąca folia w przedniej szybie ogranicza hałas podczas jazdy, zastosowano nowe uszczelnienie drzwi, a boczne lusterka mają wywoływać mniejszy hałasu pod wpływem wiatru. Ponadto wykonano specjalne modyfikacje izolacji silnika, także wyciszono schowek po stronie pasażera oraz zastosowano ciche opony i nowe łożyska w silniku.

 

 

 

 

czytaj wiecej : www.motogazeta.autocentrum.pl