joomla templates top joomla templates template joomla

Dacia Sandero - śladem Logana

włącz . Opublikowano w Modele aut - Porsche

Po modelach Logan, Logan MCV, Logan Van i Logan Pick-up, Dacia wprowadza Sandero. 5-drzwiowy hatchback produkowany w rumuńskich zakładach w Pitesti to kolejne auto o korzystnym stosunku ceny do właściwości użytkowych.

 

Sandero, podobnie jak inne samochody z gamy Dacia, został opracowany według zasady kierowania projektem w zależności od ustalonych z góry kosztów projektu i wdrożenia do produkcji („design to cost"), jak również poprzez wykorzystanie szeregu części z innych pojazdów grupy Renault (efekt „carry over" w celu optymalizacji jego niezawodności i kosztów własnych). Posłużono się też projektowaniem komputerowym, eliminując konieczność budowy kosztownych prototypów. To wszystko pozwoliło zaoferować klientom pojazd o bardzo korzystnym stosunku ceny do parametrów użytkowych. Auto ma 3 lata gwarancji z limitem 100 tys. km.

 

Dacia Sandero została opracowana na płycie podłogowej B0 (płyta Logana, oparta na płycie B Aliansu) z zawieszeniem przednim typu Mac Pherson z wahaczami trójkątnymi. Stabilizator poprzeczny z przodu – montowany we wszystkich wersjach za wyjątkiem podstawowej – poprawia stabilność na zakrętach. Wielkość przechyłów bocznych w Sandero spełnia standardy obowiązujące w tym segmencie w Europie. Tylne zawieszenie Dacii Sandero również pochodzi z płyty podłogowej B0. Jest to elastyczna oś o programowanej charakterystyce, wyposażona w sprężyny śrubowe i pionowe amortyzatory o zwiększonym skoku. Parametry zawieszenia zostały dostosowane do specyfikacji Dacii Sandero: przeguby dolnych wahaczy oraz tylnego zawieszenia zapewniają precyzyjne prowadzenie i doskonałe trzymanie się drogi nawet przy gwałtownej zmianie kierunku jazdy. Podobnie jak inne modele Dacii, Sandero ma duży prześwit (155 mm), umożliwiający jazdę nawet po wyboistych drogach. Jest również wyposażone w osłony najważniejszych podzespołów, dzięki czemu może bez obaw poruszać się po nieutwardzonych drogach. Dodatkowo istnieje możliwość montażu zestawu SUV, składającego się z osłony przedniej i kratek na światłach przeciwmgłowych z przodu, pary spojlerów progowych oraz osłony tylnej, co nadaje modelowi zdecydowanie terenowy wygląd.

 

 

czytaj całość: http://motogazeta.autocentrum.pl/go/338__Dacia_Sandero_-_sladem_Logana__2__0__5__1405096143.html