joomla templates top joomla templates template joomla

Europejska Kia Sportage FL  po restylizacji

włącz . Opublikowano w Modele aut - inne auta

Poza nieco odświeżonym wyglądem produkowany od niedawna na Słowacji SUV, mimo niższej ceny, oferuje bogatsze wyposażenie. Do wyboru są dwa silniki benzynowe i 150-konny diesel oraz rodzaj napędu – na oś przednią albo 4x4.

 

W ofercie KIA Motors Polska pojawił się właśnie model Sportage do face liftingu. Jego poprzednik od czasu swej europejskiej premiery w roku 2004 znalazł 125 000 nabywców i wraz z większym Sorento odegrał kluczową rolę w podniesieniu rozpoznawalności marki KIA w tym rejonie świata. W ubiegłym roku produkcja europejskich wersji Sportage została przeniesiona z Korei do nowej fabryki KIA w Żylinie na Słowacji, gdzie produkowany jest także model Ceed.

 

Do najważniejszych zmian zewnętrznych, wpływających na odświeżenie wyglądu nadwozia należą: restylizacja kraty chłodnicy i reflektorów, dwutonowy zderzak przedni i tylny, nowy kształt nadkoli, podwójna końcówka wydechu we wszystkich odmianach modelowych, nowe obręcze 16-calowe z lekkiego stopu i ogumienie 215/65 R16 lub 235/55 R17 dla wersji Expedition i Freedom.

 

Ulepszenia i zmiany dotyczyły także m.in. bardziej bezpośredniego zestrojenia układu kierowniczego oraz usztywnienia amortyzatorów – celem poprawy własności jezdnych i ograniczenia przechyłów nadwozia. Dzięki przednim wentylowanym tarczom hamulcowym o średnicy zwiększonej do 300 mm miała skrócić się droga hamowania, a według KIA Motors Polska na zatrzymanie się z prędkości 100 km/h potrzeba teraz 41,6 m, co stawiałoby Sportage FL pośród najlepszych pojazdów w swojej klasie.

 

W obniżeniu hałasów aerodynamicznych pomogła optymalizacja profilu obudów lusterek zewnętrznych oraz uszczelnień szyberdachu. W porównaniu z poprzednim modelem o 12,5% wzrosła zdolność uciągu (masy holowanej przyczepy), która obecnie wynosi 1800 kg.

 

We wnętrzu Sportage po face liftingu najistotniejszą nowością jest fabrycznie montowane radio RDS z odtwarzaczem CD i złączami AUX oraz USB – w odpowiednio przeprojektowanej konsoli centralnej. Wieniec kierownicy jest teraz grubszy i zapewnia lepsze wyczucie oraz wygodę prowadzenia. Auto dostało także nową stylistykę panelu sterowania klimatyzacją i nowe wzory tapicerek materiałowych. Czołowa poduszka powietrzna pasażera otrzymała wyłącznik dezaktywujący, aby umożliwić montaż fotelika dziecięcego „tyłem do kierunku jazdy". Wszystkie wersje pojazdu mają ulepszone zabezpieczenie antykradzieżowe.

 

 

 

 

 

źródło : www.autocentrum.pl