joomla templates top joomla templates template joomla

Wiesmann - piękno made in Germany

włącz . Opublikowano w Luksusowe auta

Ponadczasowa sylwetka, przepiękne i zachwycające wnętrze, potężny motor i w pełni ręczna robota! Czy można od auta oczekiwać czegoś więcej? Mówi się, że ekskluzywność powstaje w sercach i głowach prawdziwych entuzjastów. I taki właśnie cel powzięła sobie prawdziwa manufaktura indywidualności – firma Wiesmann.

Jej samochody to wyjątkowe, niepowtarzalne unikaty. Każdy z nich to niczym dobrze skrojony na miarę garnitur. Jadąc tym autem uświadamiasz sobie, że jest unikalną, piekielnie szybką i stworzoną wyłącznie dla Ciebie indywidualnością.

Przedstawmy pokrótce historię manufaktury, która w ostatnich latach rozwinęła się w ogromnym tempie.
Wiesmann - piękno made in Germany     Wiesmann - piękno made in Germany     Wiesmann - piękno made in Germany

Bracia Friedhelm i Martin Wiesmann od zawsze związani byli z motoryzacją. Już w latach 70tych odnosili małe sukcesy w wyścigach a ich rodzice prowadzili salon samochodowy w rodzinnym mieście Dülmen. Pasja i miłość do motoryzacji, samoistnie zaczęła wyznaczać drogi, którymi wędrowali bracia Wiesmann. W piwnicy rodzinnego domu, prowadzili oni prace nad samochodem własnej konstrukcji, by w roku 1984 założyć własną firmę, która na początku swego istnienia koncentrowała się na produkcji dachów typu HardTop. W roku 1986 rodzeństwo postanowiło przeprowadzić pierwszą jazdę próbną własnej konstrukcji auta. Wynik był zadowalający i po „oszlifowaniu diamentu" w roku 1988 razem z dachami HardTop, pokazano auto na targach samochodowych „Essen Motor Show" . Ku zdziwieniu wszystkich, samochód, który po latach spędzonych w rodzinnej pracowni ujrzał światło dzienne, okazał się prawdziwym hitem. Bracia Wiesmann w tym momencie wiedzieli już w jakim kierunku powinni zmierzać. W 1991 roku powstała pierwsza hala produkcyjna, w której wciąż produkowano dachy do aut i pracowano nad pierwszym roadsterem, który miał trafić do sprzedaży.

 Więcej na : http://www.autocentrum.pl/go/338__Wiesmann_-_piekno_made_in_Germany__1654822698.html