joomla templates top joomla templates template joomla

Bentley serii S i 90 lat tradycji

włącz . Opublikowano w Luksusowe auta

Luksus, piękno i dostojność. Tak w skrócie można by opisać samochody produkowane przez markę Bentley. Od dawna są symbolem prestiżu i bogactwa.

Dawniej tylko nieliczni mogli pozwolić sobie na tak piękne, szybkie i bez wątpienia drogie samochody. A to, co czyniło je bardziej egzotycznymi, to przede wszystkim mała liczba wyprodukowanych sztuk. W styczniu 2009 roku mija 90 lat od momentu powstania firmy. Warto by wiec przez chwile zadumać się nad historia tej wspanialej marki. Poświęcimy również kilka słów wybranemu modelowi -Bentley serii S.

Firmę Bentley Motors Ltd założył urodzony w 1888 roku Walter Owen Bentley. Był to rok 1919. Jak to kiedyś bywało, projektanci najwspanialszych samochodów świata zawsze mieli wysokie ambicje. I tak pierwszym samochodem wyprodukowanym przez firmę Bentley miał być samochód sportowy. Miał być i był! Wyprodukowano go w północnym Londynie, gdzie mieściła się siedziba firmy. Pierwszy model nosił nazwę Bentley 3 Litry i sprzedano go w 1921 roku. Firmie Bentley zawsze brakowało kapitału, a ponieważ samochody były stosunkowo drogie, sprzedawano ich niewiele. Niemal we wszystkich przypadkach samochody odznaczały się piękną sylwetka, były szybkie ustanawiając nawet rekordy prędkości. Co ciekawe powstały w 1921 roku model 3 Litry osiągał prędkość prawie 130 km/h dzięki silnikowi z wałkiem rozrządu w głowicy i czterema zaworami na cylinder. Przypomnijmy, że były to lata dwudzieste poprzedniego stulecia!

więcej na : http://www.autocentrum.pl/go/338__Bentley_serii_S_i_90_lat_tradycji__1319473551.html