joomla templates top joomla templates template joomla

Transformer na długie trasy

newss.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

altDoświadczony motocyklista doskonale wie, jak się przygotować do wyprawy. Sprawna maszyna, bak pełny paliwa, podręczne narzędzia do naprawy – to rzeczy, o które każdy biker powinien zadbać, aby zapewnić sobie i pasażerowi bezpieczeństwo jazdy. A co z komfortem? O to zadba firma Lidor oferująca nowoczesny model oparcia z bagażnikiem.

Od Bugatti do Skody

autocentrum.pl włącz . Opublikowano w Modele aut - inne auta

altJozef Kabaň był odpowiedzialny za wzornictwo Bugatti Veyron oraz zewnętrzny design modeli Audi. Obecnie kieruje zespołem projektowym Skody. aczelny stylista Skody urodził się 4 stycznia 1973 roku w Námestov w Czechosłowacji, obecnie na Słowacji. Po ukończeniu w 1991 roku szkoły artystycznej na kierunku projektowanie, rozpoczął studia w Akademii sztuk Pięknych w Bratysławie (wzornictwo produktowe i przemysłowe).

Pierwszy japoński samochód z systemem SCR podczas Salonu Motoryzacyjnego we Frankfurcie

newss.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

altPodczas Salonu Motoryzacyjnego we Frankfurcie (IAA), który odbędzie się w przyszłym miesiącu, Mazda zaprezentuje pierwszy japoński samochód osobowy z silnikiem wysokoprężnym , współpracującym z katalizatorem połączonym z systemem redukcji selektywnej (Selective Catalytic Reduction, SCR).

Renault Laguna Coupe - nowa wersja Coupe

newss.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

altRenault Laguna Coupe debiutuje w nowej wersji: Coupe z nowym w tej gamie silnikiem 2.0 Turbo 170 KM i automatyczną skrzynią biegów. Nowa Laguna w wersji Coupe charakteryzuje się sportową elegancją, a dynamiczna linia połączona z najwyższą jakością wykonania wnętrza gwarantuje niezapomniane wrażenia z jazdy.

Renault: Projekt Zero Emisji

newss.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

Pierwszy samochód elektryczny Renault trafi do sprzedaży w 2011 roku. W roku 2012 dostępna będzie już cała gama Renault Z.E. (Zero Emission) od małych samochodów miejskich po auta rodzinne i samochody dostawcze. www.renault-ze.com/pl/ to nowe miejsce w sieci, z którego można dowiedzieć się o zaangażowaniu Renault w projekt budowy samochodu elektrycznego.

18. Rajd Rzeszowski

autocentrum.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

altEmocje w piątej eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Karpackie 18. Rajdzie Rzeszowskim – zaczęły się już w czwartek, na 2,5-kilometrowym odcinku testowym, który zakończył się wygraną Tomka Kuchara, szybszego o 1,9 s wyprzedził Grzegorza Grzyba i Michała Bębenka.

Steinhof umacnia się na czele pucharu VW Polo

autocentrum.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

altKrakowianim dwukrotnie drugi w Oschersleben, dzięki czemu powiększa przewagę w tabeli. Maciek Steinhof (na podium pierwszy od lewej) zmierza po tytuł mistrza serii wyścigowej ADAC Volkswagen Polo Cup. 23-letni Polak, który wygrał wszystkie cztery dotychczasowe wyścigi, tym razem dwukrotnie był drugi przed najgroźniejszym rywalem.

Kia Venga

autocentrum.pl włącz . Opublikowano w Modele aut - inne auta

altEuropejski model znany wcześniej jako koncept no 3. W Polsce jeszcze w 2009 roku. Kia Motors Corporation rozwija strategię konstruowania i produkowania samochodów na rynki europejskie na Starym Kontynencie. Powodzenie modelu Cee´d pokazało, że to bardzo dobre rozwiązanie, i Koreańczycy chcą powtórzyć ten sukces.

Relacja z Bezdroża Trophy - pierwszy tydzień przygód

newss.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

altZa uczestnikami rajdu Bezdroża Trophy już pierwszy tydzień przygód na Ukrainie, w Rumunii i Serbii. Ekipy ośmiu samochodów terenowych przejechały przez ukraińskie Zakarpacie u podnóży Czarnohory , karpackie wioski pełne sielskich klimatów i dziurawych dróg i doliną Cisy wkroczyły do rumuńskiego regionu Maramuresz.

Dbaj o ciśnienie

newss.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

Właściwy poziom ciśnienia w oponach ma istotny wpływ zarówno na bezpieczeństwo jazdy, jak też na koszty eksploatacji. Poziom ciśnienia należy sprawdzać i ewentualnie korygować regularnie raz na miesiąc, tymczasem – jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Szkoły Jazdy Renault* – wie o tym tylko co drugi kierowca.

Transgothica Maraton - 1000-kilometrowy rajd terenowy

autocentrum.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

alt11-19 września wokół Torunia i Bytowa z udziałem najlepszych off-road´erów ostatnich lat. 36-calowe koła i 5-litrowe silniki V8. W czasach średniowiecznych rycerze stawali naprzeciwko siebie na zamkowych dziedzińcach, by przed tłumem zgromadzonej gawiedzi, a przede wszystkim pod okiem wielmożnego Państwa, walczyć o tytuły, honor i majątek.

Skoda Octavia 1,8 L&K

Klaudiusz Madeja ; autocentrum.pl włącz . Opublikowano w Testy samochodowe

altFirma Laurin & Klement była producentem rowerów, motocykli i samochodów w miejscowości Mladá Boleslav w latach 1895-1925. Przedsiębiorstwo zostało założone przez mechanika Vaclava Laurina i przemysłowca Vaclava Klementa.