joomla templates top joomla templates template joomla

Pierwszy japoński samochód z systemem SCR podczas Salonu Motoryzacyjnego we Frankfurcie

newss.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

altPodczas Salonu Motoryzacyjnego we Frankfurcie (IAA), który odbędzie się w przyszłym miesiącu, Mazda zaprezentuje pierwszy japoński samochód osobowy z silnikiem wysokoprężnym , współpracującym z katalizatorem połączonym z systemem redukcji selektywnej (Selective Catalytic Reduction, SCR).

Relacja z Bezdroża Trophy - pierwszy tydzień przygód

newss.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

altZa uczestnikami rajdu Bezdroża Trophy już pierwszy tydzień przygód na Ukrainie, w Rumunii i Serbii. Ekipy ośmiu samochodów terenowych przejechały przez ukraińskie Zakarpacie u podnóży Czarnohory , karpackie wioski pełne sielskich klimatów i dziurawych dróg i doliną Cisy wkroczyły do rumuńskiego regionu Maramuresz.

Dbaj o ciśnienie

newss.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

Właściwy poziom ciśnienia w oponach ma istotny wpływ zarówno na bezpieczeństwo jazdy, jak też na koszty eksploatacji. Poziom ciśnienia należy sprawdzać i ewentualnie korygować regularnie raz na miesiąc, tymczasem – jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Szkoły Jazdy Renault* – wie o tym tylko co drugi kierowca.

Transgothica Maraton - 1000-kilometrowy rajd terenowy

autocentrum.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

alt11-19 września wokół Torunia i Bytowa z udziałem najlepszych off-road´erów ostatnich lat. 36-calowe koła i 5-litrowe silniki V8. W czasach średniowiecznych rycerze stawali naprzeciwko siebie na zamkowych dziedzińcach, by przed tłumem zgromadzonej gawiedzi, a przede wszystkim pod okiem wielmożnego Państwa, walczyć o tytuły, honor i majątek.

Skoda Octavia 1,8 L&K

Klaudiusz Madeja ; autocentrum.pl włącz . Opublikowano w Testy samochodowe

altFirma Laurin & Klement była producentem rowerów, motocykli i samochodów w miejscowości Mladá Boleslav w latach 1895-1925. Przedsiębiorstwo zostało założone przez mechanika Vaclava Laurina i przemysłowca Vaclava Klementa.

Renault Thalia 1,5 dCi

Klaudiusz Madeja ; autocentrum.pl włącz . Opublikowano w Testy samochodowe

altNa ulotce dostarczonej przez producenta do nowej Thalii można przeczytać, że będziemy jeździć wersją „All Inclusive”. Oznacza to skok ceny z 36 250,- do 52 250,- Pln. W tej kwocie jedynie lakier metaliczny jest opcją dodatkową za 1 600,- Pln. Natomiast w wersji „All Inclusive", w cenie samochodu, dostajemy m.in.:

Renault Laguna Coupe - nowa wersja Coupe

newss.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

altRenault Laguna Coupe debiutuje w nowej wersji: Coupe z nowym w tej gamie silnikiem 2.0 Turbo 170 KM i automatyczną skrzynią biegów. Nowa Laguna w wersji Coupe charakteryzuje się sportową elegancją, a dynamiczna linia połączona z najwyższą jakością wykonania wnętrza gwarantuje niezapomniane wrażenia z jazdy.

Renault: Projekt Zero Emisji

newss.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

Pierwszy samochód elektryczny Renault trafi do sprzedaży w 2011 roku. W roku 2012 dostępna będzie już cała gama Renault Z.E. (Zero Emission) od małych samochodów miejskich po auta rodzinne i samochody dostawcze. www.renault-ze.com/pl/ to nowe miejsce w sieci, z którego można dowiedzieć się o zaangażowaniu Renault w projekt budowy samochodu elektrycznego.

18. Rajd Rzeszowski

autocentrum.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

altEmocje w piątej eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Karpackie 18. Rajdzie Rzeszowskim – zaczęły się już w czwartek, na 2,5-kilometrowym odcinku testowym, który zakończył się wygraną Tomka Kuchara, szybszego o 1,9 s wyprzedził Grzegorza Grzyba i Michała Bębenka.

Steinhof umacnia się na czele pucharu VW Polo

autocentrum.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

altKrakowianim dwukrotnie drugi w Oschersleben, dzięki czemu powiększa przewagę w tabeli. Maciek Steinhof (na podium pierwszy od lewej) zmierza po tytuł mistrza serii wyścigowej ADAC Volkswagen Polo Cup. 23-letni Polak, który wygrał wszystkie cztery dotychczasowe wyścigi, tym razem dwukrotnie był drugi przed najgroźniejszym rywalem.

Ford Fiesta 1.6 Sport

Klaudiusz Madeja ; autocentrum.pl włącz . Opublikowano w Testy samochodowe

alt3-drzwiowa wersja Sport Fiesty robi duże wrażenie z zewnątrz. Nowoczesna sylwetka, przetłoczenia z boku i wydłużone światła przednie sprawiają, że samochód jest jakby pochylony do przodu. Sportowego charakteru dodatkowo nadaje nisko umieszczony, ładnie wyprofilowany...

Tajemniczy crashtest Tata Nano

autocentrum.pl włącz . Opublikowano w Testy samochodowe

alt14 lipca 2009 roku Tata Motors przeprowadziła testy zderzeniowe wersji azjatyckiej modelu Nano. Jak wypadły niewiadomo... ponieważ nie podano wyników. Próba w centrum MIRA koło Birmingham / Wielka Brytania odbyła się w obecności przedstawicieli BVCA (Britain’s Vehicle Certification Authority) oraz ...