joomla templates top joomla templates template joomla

Peugeot 308 CC

motogazeta.autocentrum.pl ; Peugeot włącz . Opublikowano w Modele aut - Porsche

Wkrótce do salonów marki spod znaku lwa trafi nowa generacja coupé/kabrioletu. Stanie się to wkrótce po tym jak Peugeot został światowym liderem produkcji tego typu pojazdów z wynikiem 632 tys. szt. Już dziesięć lat temu na salonie samochodowym w Genewie w 1998 roku zaprezentowanie samochodu na bazie popularnego modelu, dostosowującego się do upodobań kierowcy, i mogącego być coupé lub kabrioletem wywołała ogromne zainteresowanie. Te właściwości skonkretyzowały się jako modele 206 CC i 307 CC, a później 207 CC.

Ford Focus RS 2009

motogazeta.autocentrum.pl ; Ford włącz . Opublikowano w Modele aut - Porsche

22 licpa br. w Londynie pokazany zostanie samochód demonstracyjny, który zapowiada drugą generację Focusa RS. Pod maską zmodyfikowany silnik 2.5T napędzający oś przednią o mocy 300 KM i momencie obrotowym 410 Nm. Napęd na przód z mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu automatycznie regulującym rozdział momentu obrotowego. 22 lipca br. na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Londynie zostanie zaprezentowany Ford Focus RS 2009. Nowy model opracowywany przez niewielki zespół inżynierów pod kierownictwem Josta Capito...

Ssangyong Actyon Sports - z 6-biegowym automatem

motogazeta.autocentrum.pl ; Robert I. Bielecki włącz . Opublikowano w Testy samochodowe

Pierwszy test na polskich drogach nowej automatycznej przekładni, mającej zapewniać nie tylko lepszy komfort jazdy, ale także niższe zużycie paliwa. Coraz popularniejszy na polskim rynku koreański pick-up doczekał się nowoczesnej automatycznej skrzyni biegów. Dotychczas oferowana była przekładnia o zaledwie czterech przełożeniach, co stanowiło częsty punkt krytyki ze strony klientów. Nowy 6-biegowy automat, jak zapewnia koreański producent, to jedyna taka konstrukcja w tym segmencie pojazdów.

Fiat Fiorino Qubo 1.3 Multijet - Przestrzenny kubuś

motogazeta.autocentrum.pl ; Robert I. Bielecki włącz . Opublikowano w Testy samochodowe

Osobowa wersja Fiorino pozycjonowana jako samochód kompaktowy ma stawić czoła Skodzie Roomster. Walory użytkowe kontrastują z małą mocą silników, wystarczających do miasta, ale słabych, jak na auto którym miałaby podróżować cała rodzina z bagażem albo do wyprzedzania na trasie. Osobowe minivany budowane na bazie małych samochodów dostawczych odnosiły sukcesy w minionym dziesięcioleciu. Fiat podążając tym szlakiem chce aby Qubo (czyt. kubo, jak włoskie cubo) stał się samochodem rodzinnym i pozycjonuje go jako auto kompaktowe, konkurenta Skody Roomster.

Volksvages Golf

Volksvagen.pl; press eGrudziadz włącz . Opublikowano w Modele aut - Volkswagen

Porsche Carrera 4 i 4S - jako coupé i kabriolet

motogazeta.autocentrum.pl ; Porsche, Kulczyk Tradex włącz . Opublikowano w Modele aut - Porsche

Porsche kontynuuje zmianę generacji serii 911. Tym razem prezentujemy model Carrera 4 z elektronicznie regulowanym napędem na wszystkie koła oraz dwusprzęgłową skrzynią biegów. Zaledwie kilka tygodni po nowej „jedenastce" z klasycznym napędem na tylną oś pojawiają się warianty Carrery z napędem na wszystkie koła oraz Carrera 4S – jako coupé i kabriolet. Bogaty zestaw rozwiązań technicznych zastosowanych w silniku, przekładni i układzie napędowym zapewniać ma jeszcze większą przyjemność z jazdy przy znacznie mniejszym zużyciu paliwa.

Ford Transit Connect T 220 SWB - Miejski ciężarowiec

motogazeta.autocentrum.pl ; Mirosław Ganiec włącz . Opublikowano w Testy samochodowe

Jak rozwiązać problem „ostatniej mili” w dostawie towarów do coraz bardziej zatłoczonych i ciasnych obszarów miejskich? Tam, gdzie kubatura nie jest najważniejszym czynnikiem, sprawdzi się miejski samochód dostawczy – Ford Transit Connect. W wersji z krótkim rozstawem osi i niskim dachem Transita Connect pomieści 2,8 m3 towaru, przy czym może być on dość ciężki. Bowiem ładowność wersji T220 to aż 833 kg – wynik bardzo dobry jak na tę klasę.

Bezpieczny i wygodny dostawca - Mercedes Benz Sprinter

autocentrum.pl ; Mirosław Ganiec włącz . Opublikowano w Testy samochodowe

Mercedes Benz Sprinter nie bez powodów uważany jest za jedno z najlepszych aut dostawczych. Przez dziesięć lat produkcji znalazł on blisko 1,3 mln klientów, a jego zalety dostrzegają zarówno kierowcy, jak i właściciele. Nowa wersja tego popularnego samochodu oferuje jeszcze więcej komfortu i bezpieczeństwa, a przede wszystkim możliwości transportowych. Nowy Sprinter, podobnie zresztą jak i jego poprzednik, umożliwia niemal idealne dopasowanie do indywidualnych wymagań odbiorcy.