joomla templates top joomla templates template joomla

Sprzedaż aut Renault i Dacia we wrześniu 2009

newss.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

Łączna sprzedaż modeli osobowych i dostawczych Renault oraz Dacia we wrześniu 2009 roku wzrosła w stosunku do poprzedniego miesiąca o 9% i wyniosła 1870 samochodów (1673 auta Renault i 197 aut Dacia). Jest to najlepszy wynik sprzedaży od kwietnia br.

Październik na drogach - 18 ofiar dziennie

newss.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

Październik jest najniebezpieczniejszym miesiącem pod względem śmiertelnych wypadków drogowych.* Okres przejściowy charakteryzujący się znacznym pogorszeniem warunków atmosferycznych ma bezpośredni wpływ na wzrost liczby niebezpiecznych zdarzeń drogowych, w których poszkodowani są zarówno kierowcy, ich pasażerowie, jak i piesi.

Rajd Dolnośląski zakończy sezon 2009

autocentrum.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

altRywalizacja w Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2009 zakończy się na malowniczych odcinkach Ziemi Kłodzkiej, gdzie rozegrany zostanie Platinum 19. Rajd Dolnośląski. Organizatorem imprezy, która będzie podwójną rundą Rajdowego Pucharu Polski, jest Automobilklub Ziemi Kłodzkiej.

Nowości Mazdy na tokijskim salonie motoryzacyjnym

newss.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

Światowa premiera przyjaznych dla środowiska i mocnych silników „SKY-G” i „SKY-D” nowej generacji oraz automatycznej skrzyni biegów Sky-Drive Mazdy na Salonie Motoryzacyjnym Tokio 2009. Podczas 41. Salonu Motoryzacyjnego w Tokio, który odbędzie się w dniach 24 października – 4 listopada 2009 roku, Mazda Motor Corporation po raz pierwszy zaprezentuje silniki i automatyczną przekładnię nowej generacji.

Abarth 500 Selenia - Puchar Europejski: Emanuele Moncini wygrywa wyścig i mistrzostwa

newss.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

Wygrywając ostatnie dwa wyścigi na torze w Imola, Włoch, Emanuele Moncini zdobył Europejski Puchar Abarth 500 Selenia - wyprzedzając o włos rodaka, Manuela Villa. Villa prowadził w klasyfikacjach generalnych do ostatniej rundy. Tylko trzy punkty dzieliły obu kierowców na finiszu mistrzostw, na które złożyło się 12 rund.

Fiat Automobiles obniża emisję CO2 w 2009r. i potwierdza swoją pozycję najbardziej ekologicznej mark

newss.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

Fiat Automobiles, należący do grona 25 marek samochodowych najczęściej sprzedawanych w Europie, będący od dwóch lat liderem w zakresie ograniczania emisji CO2, zostaje ponownie uznany za markę osiągającą najniższą średnią emisję CO2  w samochodach sprzedanych w pierwszej połowie 2009r.: 129,1 g/km (jeszcze 6 miesięcy temu było to 133,7 g/km).

Fiat Punto Evo

newss.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

altNowy Fiat Punto Evo, mający swoją światową premierę na ostatnim Salonie Motoryzacyjnym we Frankfurcie, oficjalnie wchodzi dzisiaj na rynek. Ma on za zadanie kontynuować sukces swojego poprzednika, Grande Punto, i dzięki kilku nowym funkcjom stać się punktem odniesienia w kwestii innowacji, bezpieczeństwa i stylu.

Punto od nowa

autocentrum.pl włącz . Opublikowano w Modele aut - inne auta

altNajnowszy flagowy okręt włoskiej marynarki wojennej, lotniskowiec Cavour, może zabrać na pokład do 24 samolotów bojowych i helikopterów. Na przełomie września i października w olbrzymim hangarze pod pokładem zamiast rzędu samolotów stały kolumny krzeseł dla dziennikarzy...

Lakiery w sprayu Super Color Automotive - super wygląd samochodu

newss.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

altWątpliwy stan polskich dróg, ułańska fantazja kierowców czy też niekorzystne warunki atmosferyczne powodują, że trudno nam utrzymać auto w należytym stanie. Skuteczną bronią w walce z niepożądanymi skutkami codziennej eksploatacji pojazdu są wysoko wyspecjalizowane lakiery w sprayu Super Color Automotive – nowość w ofercie firmy Den Braven.

Uwaga na tył

newss.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

Uderzenia w tył samochodu są częstymi kolizjami i stanowią blisko 30% wypadków.* Dochodzi do nich nie tylko z powodu szybkiej jazdy, nieostrożności kierowców czy zbyt późnego hamowania – przyczyną może być też nieumiejętność oceny szybkości, z jaką porusza się samochód jadący przed nami.

Mańczak i Małecki zwycięzcami Fiat Yamaha Cup 2009

newss.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

Poznaniacy Wojciech Mańczak i Marcin Małecki po dramatycznym, ostatnim wyścigu sezonu, odnieśli zwycięstwa w klasyfikacji generalnej markowego pucharu motocyklowego Fiat Yamaha Cup klas R1 i R6.

Testowa flota Kia Forte LPI Hybrid już wkrótce w Europie

newss.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

altPierwszy pokaz samochodu Kia Forte LPI Hybrid w Europie łączy się z zapowiedzią szerokiego programu badawczego ‘w warunkach rzeczywistych’ –  przewidywanego przez Kia na rok 2010. I choć należący do segmentu C sedan Forte (noszący na niektórych rynkach nazwę Cerato) nie jest oferowany na ‘starym kontynencie’...