joomla templates top joomla templates template joomla

Uwaga, śmiertelnie niebezpieczny Chińczyk

Przemysław Chudy włącz . Opublikowano w Testy samochodowe

altMyślisz, że jeśli samochód dopuszczony jest do ruchu to znaczy, że bez obaw o własne życie możesz się nim swobodnie poruszać? Niejeden z nas w tym momencie mógłby się zdziwić. Ale najlepiej o sprawach dotyczących naszego zdrowia lub życia dowiedzieć się wcześniej i o to właśnie zatroszczyli się inżynierowie ADAC.

Życzcie mi spokoju!

autocenstum.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

altWywiad z Marcinem Wielgo, Dyrektorem Rajdu Orlen 2009.
Rajd Orlen z bazą w Płocku, rozegrany zostanie na nawierzchniach szutrowych w dniach 18 – 20 września. Stanowić będzie zarówno rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz, podobnie jak rok wcześniej, rundę Pucharu Strefy Europy Centralnej FIA.

Tam gdzie wzrok nie sięga

Zachar Zawadzki ; autocenstum.pl włącz . Opublikowano w Testy samochodowe

altNasze redakcyjne auto przeszło ostatnio operację, której efekty na pierwszy rzut oka niełatwo pogodzić ze sobą. Z jednej strony po operacji auto przyciąga więcej spojrzeń, z drugiej strony oferuje znacznie więcej prywatności niż dotychczas.

Shelby Cobra Concept - mocny powrót w stylu retro

Przemysław Chudy ; autocentrum.pl włącz . Opublikowano w Kultowe auta

Niska emisja spalin, hybrydowe napędy, elektryczne silniki... Czy już niebawem nie usłyszymy ryku potężnego silnika i nie poczujemy w powietrzu zapachu palonej na asfalcie gumy?
Bez obaw! Są jeszcze na świecie pasjonaci prawdziwej, wysokooktanowej motoryzacji, którzy mają coś do powiedzenia.

Bentley serii S i 90 lat tradycji

Przemysław Chudy ; autocentrum.pl włącz . Opublikowano w Luksusowe auta

Luksus, piękno i dostojność. Tak w skrócie można by opisać samochody produkowane przez markę Bentley. Od dawna są symbolem prestiżu i bogactwa. Dawniej tylko nieliczni mogli pozwolić sobie na tak piękne, szybkie i bez wątpienia drogie samochody. A to, co czyniło je bardziej egzotycznymi, to przede wszystkim mała liczba wyprodukowanych sztuk.

Rajdowy Volkswagen Golf CNG

Klaudiusz Madeja ; autocentrum.pl włącz . Opublikowano w Modele aut - Volkswagen

Debiut na warszawskiej Barbórce zakończył się 18 miejscem w klasyfikacji ogólnej i 11 na OS Karowa.Stosowanie do napędzania samochodów gazu ziemnego CNG jest bardzo popularne w Austrii. W 46. Rajdzie Warszawska Barbórka (12-13 grudnia 2008 ) wzięła udział austriacka załoga zespołu CNG Auto w składzie Hannes Danzinger – Pia Maria Schirnhofer.

Suzuki SX4 sedan 1.6 2 WD

Klaudiusz Madeja ; autocentrum.pl włącz . Opublikowano w Testy samochodowe

Pierwsze, co rzuca się w oczy, to wysokość wersji sedan. Wydaje się, że samochód mógłby być 10-15 cm niższy. Rozczarowuje automatyczna skrzynia biegów.W wersji hatchback wysoka karoseria jest na pewno uzasadniona, bo, po złożeniu tylnych siedzeń otrzymujemy dużą przestrzeń bagażową.

Mercedes C-Klasse

Michał Rogoziński ; autocenstum.pl włącz . Opublikowano w Modele aut - Mercedes

altSamochody klasy średniej są skierowane do najbardziej wymagających klientów. Ci ludzie są ustawieni, ale nie na tyle, by obklejać sobie domowe ściany banknotami i trzymać w garażu bladoróżowe Porsche. Chcą mieć ładną i drogo wyglądającą limuzynę z rozsądnie skalkulowaną ceną i wyposażeniem, które pozwoli im poczuć się jak w łaźni greckiej- podniecająco.

Prosto z raju? /List od czytelnika/

Michał Świercz ; autocenstum.pl włącz . Opublikowano w Testy samochodowe

altTuż przed końcem 2008 roku, zacząłem jeździć Renault Clio I. Chciałem „posmakować” rajskiego samochodu, tak niegdyś reklamowanego w prasie i telewizji. Przekonałem się stosunkowo szybko, że wyobrażenia o miejskim pojeździe sprzed kilku lat, przyznanie tytułu Samochodu Roku- Car of the Year 1991, dalekie są od obecnych oczekiwań wobec samochodów.

Dodge Challenger - powrót króla asfaltu

Przemysław Chudy ; autocentrum.pl włącz . Opublikowano w Kultowe auta

Ktoś powiedział, że nie można odwrócić czasu? Oto przykład ponownych narodzin amerykańskiej legendy, lub jak kto woli, reinkarnacji ikony lat 70tych. Niebawem znów będziemy mogli się przekonać, że „kiedy tylko patrzysz na Dodge, Dodge patrzy na Ciebie”.

Wiesmann - piękno made in Germany

Przemysław Chudy ; autocentrum.pl włącz . Opublikowano w Luksusowe auta

Ponadczasowa sylwetka, przepiękne i zachwycające wnętrze, potężny motor i w pełni ręczna robota! Czy można od auta oczekiwać czegoś więcej? Mówi się, że ekskluzywność powstaje w sercach i głowach prawdziwych entuzjastów. I taki właśnie cel powzięła sobie prawdziwa manufaktura indywidualności – firma Wiesmann.

Porsche Panamera - 4-drzwiowe sportowe coupé

Oprac. (ac), ; autocentrum.pl włącz . Opublikowano w Modele aut - Porsche

Latem 2009 roku w sprzedaży pojawi się czwarta seria samochodów Porsche. Prezentujemy pierwsze oficjalne zdjęcia.Dziewięć miesięcy przed wprowadzeniem na rynek sportowego czterodrzwiowego modelu marki Porsche prezentujemy pierwsze oficjalne zdjęcia modelu Panamera w jego ostatecznej formie.

Kia Ceed ISG - Pierwszy test w Polsce

(mysz) ; autocentrum.pl włącz . Opublikowano w Testy samochodowe

W ofercie marki Kia w Polsce właśnie pojawił się opcjonalny system ISG, zapewniający obniżenie zużycia paliwa. Jak spisuje się w praktyce?
O systemach typu start – stop słyszymy od dawna, ale mało kto widział to dziwo na własne oczy. W seryjnie produkowanych samochodach ma to rozwiązanie na razie niewielka liczba producentów.