joomla templates top joomla templates template joomla

Masa nowości

Piotr Myszor ; autocentrum.pl włącz . Opublikowano w Testy samochodowe

altJak się ma studwudziestokilowe cielsko o wzroście 185 cm to jakoś naturalnie bardziej lubi się masywne i pakowne auta  SUV niż niskich, sportowych chudzielców. Land Cruisera od lat cenię więc za pakowność. Pod tym względem szósta generacja bardzo mi się podoba.

Renault Clio III

Michał Rogoziński ; autocentrum.pl włącz . Opublikowano w Testy samochodowe

altKlio to jedna z dziewięciu muz w greckiej mitologii. Była córką Zeusa i mała trochę sióstr. Jednak teraz słowo „clio” przeważnie kojarzy się z jednym z modeli Renault. Muzy zwykle onieśmielają swoją urodą i mniej więcej podobnie jest w przypadku tego samochodu.

Lambo węglem odchudzane

Piotr Myszor ; autocentrum.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja prezentacje

altWłókna węglowe robią coraz większą karierę w motoryzacji. Przynajmniej wśród producentów drogich samochód, bo ta technologia do tanich niestety nie należy. Lamborghini sięgnęło po ten materiał już w latach 80. Przygotowując model Countach.

Mazda CX-7 z homologacją ciężarową i możliwością odliczenia 22% podatku VAT

newss.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

Oferta modeli Mazdy dostępnych z homologacją ciężarową obejmuje już Mazdę3, Mazdę5, Mazdę6 i Mazdę CX-7. 4-osobowa homologacja Mazdy CX-7 jest dostępna zarówno w wersji z silnikiem benzynowym 2.3 MZR 260 KM, jak i diesla MZR-CD – o pojemności 2.2 l  i mocy 173 KM, obie z napędem na 4 koła.

Jaguar w Mille Miglia

newss.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

W tym roku Jaguar świętuje 75-lecie istnienia marki. Jedną z atrakcji obchodów był udział znaczącej reprezentacji pojazdów Jaguara we właśnie zakończonym legendarnym wyścigu Mille Miglia. Obecne edycje Mille Miglia to reaktywacja odbywającego się we Włoszech legendarnego...

Land Rover DISCOVERY 4 - najlepszy Diesel wśród samochodów terenowych

newss.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

altLand Rover DISCOVERY 4 został nagrodzony tytułem najlepszego auta 4x4 z silnikiem wysokoprężnym. Zestawienie przygotował prestiżowy brytyjski magazyn Diesel Car Magazine. Nowy silnik odświeżonego Discovery 4 ustanawia standardy w zakresie mocy, kultury pracy, niskiego spalania i emisji CO2.

Dacia Surfing Team

newss.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

Dacia Surfing Team to zespół składający się z trzech polskich windsurferów: Kuby Kosmowskiego, Wiktora Kitzmana i Kuby Kołakowskiego. Renault Polska przekazało zawodnikom pierwszy terenowy model Dacii – Duster – którym ekipa będzie podróżować po najlepszych spotach na świecie oraz na zawody ogólnopolskie i międzynarodowe.

Nowa fala - Honda CR-Z

Antoni Kaczmarzyk ; autocentrum.pl włącz . Opublikowano w Modele aut - inne auta

altZ pojawianiem się nowych technologii w kolejnych, nieraz niszowych segmentach rynku motoryzacyjnego jest jak z falą powodziową: pojawia się bez względu na to, czy się to komu podoba czy nie. Hybrydowy napęd w sportowym coupe Honcy – CRZ – może nie wszystkim się podobać, ale na pewno jest bardziej pożyteczny, niż wysoki stan wody w rzekach.

Volvo ÖV 4 (1927 – 1929)

Bogdan Leszczorz ; autocentrum.pl włącz . Opublikowano w Kultowe auta

alt14 kwietnia 1927 roku, to data mająca podwójne znaczenie dla historii szwedzkiej motoryzacji. Tego dnia powstała fabryka samochodów Volvo, a równocześnie światło dzienne ujrzało pierwsze wyprodukowane w niej auto.

Ariel Rally Team: Wielki pech na Rajdzie Lotos

newss.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

altZa nami druga runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2010, czyli szutrowy Rajd Lotos Baltic Cup. Zostanie on zapamiętany jako wyjątkowo wymagająca, wręcz mordercza impreza. Wszystko za sprawą pogody, która sprawiła, że szutrowe oesy zmieniły się w błotną przeprawę.

Wybory Aviva - kto jest największym postrachem polskich dróg

newss.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

Ideą zabawy internetowej i towarzyszącej jej kampanii jest przekonanie odbiorców, że wybór ubezpieczenia komunikacyjnego w Aviva to wybór dobrego towarzystwa. Decydując się na ubezpieczenie w danej firmie klienci nie chcą być „wrzucani do jednego worka” z kierowcami

Nowy Fiat Doblo Cargo - Samochodem Dostawczym Roku 2010

newss.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

Mamy przyjemność powiadomić o rozstrzygnięciu testu porównawczego lekkich samochodów dostawczych, którego celem było wyłonienie Samochodu Dostawczego Roku 2010.  Test został przeprowadzony przez  sześciu dziennikarzy, reprezentujących czasopisma branżowe:

Technologie we wnętrzu Jaguara XJ

newss.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

Całkowicie nowy Jaguar XJ, dostępny w polskich salonach od maja 2010 roku, zaskakuje najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi. Zgodnie ze swoim statusem topowej limuzyny Jaguara, XJ wykorzystuje zaawansowane technologie...