joomla templates top joomla templates template joomla

Jedna osoba zginęła, a siedem zostało rannych w wypadku w woj. lubuskim

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Motoyzacja sytuacja na drodze

Jedna osoba zginęła, a siedem zostało rannych w wypadku, do którego doszło w województwie lubuskim. - Kierowca osobowego audi z niewyjaśnionych jak dotąd przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu. Tam zderzył się z jadącym z naprzeciwka samochodem marki Mercedes. 

Chciał przejechać kierowcę, który zwrócił mu uwagę. Prawie doszło do tragedii

Policja Dolnośląska/x-news włącz . Opublikowano w Motoyzacja sytuacja na drodze

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozić może piratowi drogowemu, który trafił do aresztu Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu. Mężczyzna swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem na drodze naraził inne osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia oraz zniszczył inny samochód. 

W centrum miasta zwalniamy do 30 km/h! Wprowadzono strefę "Tempo 30"

info: Urząd Miejski Grudziądz; fot: google włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

Strefa „Tempo 30” została wprowadzona w ścisłym centrum miasta i obejmuje wszystkie ulice na wschód od ul. Małogroblowej. Metoda ta ma na celu szeroko rozumiane uspokojenie ruchu, w szczególności kołowego oraz zapewnienie większego bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu. 

Specjalne osłony i słupy przydrożne mogą ocalić życie kierowców. W Inowrocławiu przeprowadzono crash testy

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

Specjalne elementy montowane na bariery drogowe mogą ocalić życie motocykliście, który uległ wypadkowi. Zadaniem osłony jest zamortyzowanie uderzenia sunącego po ziemi motocyklisty. W Inowrocławiu przeprowadzono testy nowej konstrukcji, które mają wykazać, czy nowoczesne rozwiązanie z myślą o jednośladach, będą bezpieczne także dla aut. 

Pędził po mieście 129 km/h, stracił prawo jazdy

Policja Dolnośląska/x-news włącz . Opublikowano w Motoyzacja sytuacja na drodze

W terenie zabudowanym kierowca pędził samochodem z prędkością 129 km/h, tym samym znacznie przekroczył dozwoloną prędkość aż o 69. Wrocławscy policjanci zatrzymali kierującego nissanem. Funkcjonariusze za popełnione wykroczenie drogowe zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a także ukarali go 400 złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi. 

Śmiertelny wypadek na A18. Wojskowy pojazd wracający z ćwiczeń "Anakonda" zderzył się z samochodem osobowym

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Motoyzacja sytuacja na drodze

Do śmiertelnego wypadku doszło na autostradzie A18 niedaleko Świętoszowa. Pojazd wojskowy wracający z ćwiczeń "Anakonda" zderzył się z samochodem osobowym. - Do zdarzenia doszło w chwili włączania się pojazdu wojskowego do ruchu - poinformował Sebastian Woźniak z Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu.