joomla templates top joomla templates template joomla

Volvo i ustanowiony Rekord Guinessa

newss.pl; Volvo Auto Polska włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

altDo udziału w „Paradzie Volvo” zgłosiło się już 540 właścicieli i użytkowników samochodów Volvo. 12 września 2010 roku (niedziela) wezmą oni udział w „Paradzie Volvo” – na trasie Chorzów – Katowice – próbie ustanowienia rekordu Guinnessa w długości łańcucha utworzonego przez samochody jednej marki. Inicjatorami przedsięwzięcia są pasjonaci samochodów Volvo skupieni wokół www.volvoforum.pl, za organizację i przebieg parady odpowiada Autoryzowany Dealer Volvo (ADV) Auto-Boss.

Mazda w Europie 1999-2009

newss.pl; Mazda Motor Poland włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

U progu nowego tysiąclecia sytuacja Mazdy w Europie przedstawiała się zupełnie inaczej niż w pierwszych latach obecności firmy na tym kontynencie, kiedy jedyna filia Mazdy w Niemczech mieściła się w domu jednorodzinnym. Nowa europejska organizacja - Mazda Motor Europe (MME) - miała już ponad rok i siedzibę tuż obok niemieckiego oddziału Mazdy w Leverkusen-Hitdorf, w dużym budynku z jeszcze nie do końca zagospodarowaną powierzchnią biurową.

(Nie)bezpieczny zapach

newss.pl; Renault Polska włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

altNieodpowiedni zapach wewnątrz samochodu może zwiększać ryzyko wypadków! Prowadząc powinno się unikać zapachu rumianku, jaśminu i lawendy, najlepiej zastępując je aromatem mięty, cynamonu, kawy lub cytryny.*

Jaguar XJ75 Platinum Concept

newss.pl; Jaguar włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

altW ramach roku obchodów 75-lecia istnienia marki zespół projektowy Jaguara stworzył Platinum XJ75 Concept – jedyny w swoim rodzaju samochód specjalnie na wystawę w Pebble Beach Concours D „Elegance Concept Car Lawn”.  Platinum XJ75 Concept to pierwsza tego typu oficjalna prezentacja dostosowania projektu, która podkreśla jeszcze bardziej niż w standardowych wersjach dynamiczne wnętrze i wygląd zewnętrzny Jaguara.

Głośniki do choppera - chromowe oblicze muzyki

newss.pl; BEST image PR włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

Najlepszą muzyką jest dźwięk silnika – to zdanie wręcz wyryte w motorowej świadomości wszystkich fanów "dwóch kółek". Nieważne czy jest to głęboka i donośna chrypka choppera czy ultradźwiękowe, rześkie odgłosy ścigacza. Czy jest więc sens zagłuszania tej błogiej melodii na drodze?

Podwójne zwycięstwo Land Rovera

newss.pl; Land Rover włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

altAuta marki Land Rover ponownie zdobyły tytuły najlepszych samochodów w swoich klasach w prestiżowym plebiscycie „New Car Awards” organizowanym przez brytyjski magazyn „Auto Express”. Land Rover Freelander 2 – już trzeci rok z rzędu okazał się najlepszy w kategorii Best Compact SUV. Z kolei Land Rover Discovery 4 został doceniony za funkcjonalność oraz niesamowite zdolności off-roadowe i nagrodzony tytułem Best Large SUV of 2010.

Pancerny Jaguar mocniejszy od Rosomaka

newss.pl; Jaguar włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

Jaguar wprowadza na rynek pancerną wersję swojego nowego luksusowego samochodu XJ. Wersja Sentinel oficjalnie zostanie zaprezentowana w Moskwie w 2010 roku na International Motor Show.  Nowy Sentinel zapewnia najwyższy poziom ochrony w bardzo dyskretny sposób – jest praktycznie nie do odróżnienia od standardowego modelu XJ...

Dzikie zwierzę na drodze

newss.pl; Renault Polska włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

altDwudziestokilowa sarna przy prędkości samochodu wynoszącej 100 km/h uderzy w pojazd z siłą przedmiotu o wadze blisko pół tony. Takie zderzenie może być śmiertelne w skutkach nie tylko dla samego zwierzęcia, ale także dla kierowcy. Trenerzy Szkoły Jazdy Renault ostrzegają przed ignorowaniem niebezpieczeństwa podczas podróży leśnymi odcinkami dróg oraz podmiejskimi trasami znajdującymi się np. blisko terenów polnych.

Alfa Romeo wybiera Umę Thurman

newss.pl; Fiat Auto Poland włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

altSłynna aktorka Uma Thurman oraz wersy Williama Shakespeare - "Jesteśmy stworzeni z tej samej materii co sny" - to bohaterowie kampanii reklamowej, która od 3 września promuje w polskich mediach nową Alfę Romeo Giulietta.

Oszczędzaj litry

newss.pl; Renault Polska włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

Wakacyjne powroty często oznaczają podróże z odległych zakątków Polski i Europy.  Kierowcy, którzy jeżdżą zgodnie z zasadami eko-jazdy, na dystansie 350 km mogą zaoszczędzić około 3,5 litra paliwa*, a rocznie – nawet około 700 zł. Takie oszczędności można uzyskać, stosując się do prostych rad trenerów Szkoły Jazdy Renault.

Siła hamowania

newss.pl; Renault Polska włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

Ponad połowa kierowców posiadających w swoich samochodach system ABS nie potrafi prawidłowo hamować w sytuacji nagłego zagrożenia. Przyciskają oni pedał hamulca zbyt krótko i nieodpowiednio mocno.* Hamowanie to podstawa. Prawidłowe hamowanie to jedna z tych czynności podczas jazdy samochodem, od których bezpośrednio zależy bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak też innych uczestników ruchu. Dotyczy to szczególnie nagłych i niebezpiecznych zdarzeń na drodze, stwarzających bezpośrednie zagrożenie.

Bezpieczna jazda się opłaca

newss.pl; SKIP włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

Jesteśmy kierowcami. Narzekamy prawie na wszystko, co tyczy się polskich dróg i bezpieczeństwa na nich, samemu często naginając, a nawet łamiąc prawo. Wielu z nas uważa, że jazda zgodna z przepisami po prostu się nie opłaca. A gdyby ktoś zaproponował nam bonusy za nieskazitelną kartotekę? Niższa cena ubezpieczenia, zniżki motoryzacyjne? Brzmi ciekawie, prawda?

Fiat Fiorino - model na rok 2011

newss.pl; Fiat Auto Poland włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

altPrawie dwa lata po wprowadzeniu na rynek, Fiat prezentuje model Fiorino na rok 2011, proponując wiele nowości, które umocnią pozycję Fiata Fiorino w segmencie małych vanów. Nowości jest wiele i dotyczą silników, tablicy rozdzielczej, tapicerek, kolorów nadwozia i innych elementów.