joomla templates top joomla templates template joomla

Skrzynie biegów

wikipedia.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

altSkrzynia biegów – mechanizm umożliwiający zmianę przełożenia, a przez to służący do efektywnego przekazywania mocy wytwarzanej przez silnik do napędu maszyny roboczej lub pojazdu. Przełożeniem nazywa się stosunek prędkości obrotowej na wale wejściowym, do prędkości obrotowej na wale wyjściowym. Zmiana przełożenia jest wprost proporcjonalna do zmiany przekazywanego momentu obrotowego. Skrzynia biegów łączona jest z silnikiem za pomocą sprzęgła. Biegiem w skrzyni biegów nazywa się realizowanie konkretnego przełożenia

Nowy Jaguar C-X75 - elektryczny koncept

newss.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

altJaguar przedstawił swój nowy koncept z elektrycznym napędem czterokołowym. Jest to już kolejny dynamiczny i bardzo sportowy stylistycznie model zaprezentowany przez tą markę. Jaguar znów pokazał swoją wartość na rynku motoryzacyjnym Jaguar C-X75 to niesłychanie rozwinięty technologicznie model auta oparty na napędzie elektrycznym. Koncept ten został zaprojektowany przez markę Jaguar z okazji jej 75 lecia obecności na rynku samochodowym.

Kia Motors na Salonie Samochodowym

newss.pl; KIA MOTORS POLSKA włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

alt
Koncepcyjny pojazd elektryczny POP głównym akcentem stoiska Kia na paryskim Salonie Samochodowym; Europejski debiut nowego sedana Kia Optima; Kompaktowy SUV Sportage ważnym elementem ekspozycji; „Zielona strefa’ deklaracją zaangażowania w rozwój przyjaznych dla środowiska środków transportu; Konferencja prasowa Kia w Hali 5.2, stoisko 520 o godz. 16:30

Mazda i weekend kultury japońskiej

newss.pl; Mazda Motor Poland włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

Wszystkie samochody marki Mazda, oferowane na polskim rynku, są produkowane w Japonii. Z tego względu Mazda angażuje się w promowanie kultury japońskiej – poprzez m. in. obejmowanie patronatów nad wydarzeniami przybliżającymi Kraj Kwitnącej Wiśni.

Szukajauto.pl - pierwsza porównywarka nowych aut

newss.pl; Szukajauto.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

Szukajauto.pl, czyli pierwsza polska porównywarka nowych aut, właśnie rozpoczęła swoją działalność. Serwis posiada gamę unikalnych funkcjonalności, m.in. możliwość porównania ponad stu poszczególnych parametrów wybranych modeli aut oraz wyszukiwarkę samochodów sportowych i ekologicznych.

K2 chroni kolejne silniki

newss.pl; Publicon włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

Linia olejów TEXAR marki K2, została od września rozszerzona o trzy zupełnie nowe wyspecjalizowane produkty. Do mocno zużytych silników, także tych z turbodoładowaniem, przygotowano olej na bazie Nanotechnologii, K2 TEXAR 20W-50. Olej spełnia wymagania norm ACEA (Stowarzyszenie Europejskich Producentów Pojazdów) A3-02/B3-98#2 oraz API (Amerykański Instytut Nafty) SL/CF, a także wymagania norm: MB 229.1, VW 501.01/505.00.

Saleta przed walką z Najmanem

mediaforum.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

alt

Już 18 września łódzcy wielbiciele KSW zobaczą walkę Przemka Salety i Marcina Najmana w Atlas Arenie. Obaj Panowie ciężko trenują przed starciem. Podpatrzyliśmy Przemka, który odstresowuje się jazdą na swoim motocyklu Yamaha R1.

"500 TwinAir", aplikacja o najbardziej ekologicznym silniku na świecie dostępna już w "Apple Store"

Monika włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

Fiat potwierdza swoje zainteresowanie nowymi trendami świata cyfrowego i wprowadza na rynek swoją pierwszą aplikację na urządzenie iPad poświęconą dwucylindrowemu silnikowi TwinAir, stworzonemu przez Fiat Powertrain Technologies. Silnik ten montowany jest obecnie w modelach Fiat 500 i Fiat 500C. Dostępna w przyszłości także na urządzenie iPhone, nowa aplikacja jest oferowana bezpłatnie i jest jedną z najbardziej innowacyjnych dostępnych aktualnie w „Apple Store"

Odnowione modele Volvo S60 i V60

newss.pl; Paweł Kaczmarek włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

altModele S60 i V60 przeszły R-design, dzięki któremu kształty tych aut stały się bardziej wyraziste i dynamiczne. Samochody te są także bardziej sportowe, aniżeli były przed odnowieniem. Przebudowane zostało także podwozie tych aut, które jest teraz bardzie sportowe. Zapewne dzięki temu modele te uzyskują lepszą przyczepność i sterowność podczas szybkich startów, hamować oraz wykonywania zakrętów.

Nowy sportowy sedan Lexus IS F 2011

newss.pl; Paweł Kaczmarek włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

altSedan Lexusa IS F na rok 2011 jest teraz bardziej sportowy, co wiąże się z jego dynamiką. Jest on również bardziej wydajniejszy niż jego poprzednia wersja i różni się od niej kilkoma szczegółami.

Próba pobicia rekordu Guinnessa

newss.pl; Mazda Motor Poland włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

Prognoza – zarejestrowanych 600 Mazd MX-5 – całkowicie wyczerpana liczba miejsc dla uczestników. Dla widzów i uczestników bogaty program z konkursami. Trwa odliczanie. 18 września 2010 r. będzie miało miejsce niezwykłe wydarzenie: próba pobicia rekordu świata przez Mazdę MX-5. Rozpocznie się ona na terenie kopalni Zollverein w Essen, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Legendarny roadster ma być ponownie wpisany do Księgi rekordów Guinnessa.

Światowy rekord dla Mazdy MX-5

newss.pl; Mazda Motor Poland włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

altMazda MX-5 pobiła światowy rekord i została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa™.18 września br., 459 samochodów utworzyło najdłuższą paradę MX-5 na terenie kompleksu dawnych kopalń węgla kamiennego Zollverein w Essen, wpisanego na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Poprzedni rekord należał do Nowej Zelandii, gdzie paradę utworzyło 249 samochodów.

Kia Sportage wyróżniona certyfikatem ISO 14040

newss.pl; KIA MOTORS POLSKA włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

altTÜV Nord potwierdza zgodność bilansu ekologicznego nowego modelu Kia Sportage z wymogami normy ochrony środowiska ISO 14040. Nowy, kompaktowy SUV marki Kia otrzymał międzynarodowy certyfikat ekologiczny. Rygorystyczna ocena kompleksowego oddziaływania na środowisko naturalne − począwszy od etapu produkcji poprzez codzienną eksploatację aż do procesów recyklingowych stała się dla TÜV Nord podstawą do wydania certyfikatu o zgodności nowej Kia Sportage z wyśrubowanymi wymogami normy ISO 14040, dotyczącej analizy cyklu życia wyrobu.