joomla templates top joomla templates template joomla

Lancia na salonie samochodowym w Bolonii w 2010

newss.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

Lancia powraca na salon samochodowy w Bolonii z modelami Delta, Ypsilon i Musa - prestiżowymi samochodami, które stanowią wizytówkę najlepszych cech europejskiego stylu - oraz niektórymi samochodami Chryslera (Grand Voyager Limited Editions i 300C Touring SRT Design), pieczętując tym samym niedawne połączenie tych dwóch marek, które wyraźnie zaznaczyły się w historii przemysłu samochodowego po obu stronach Atlantyku.

Najtrudniejszy jest pierwszy dzień

newss.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

Od 30 do nawet 100 dni – tyle wynosi w Polsce liczba dni z opadami śnieżnymi. Najniebezpieczniejszy jest dla kierowców pierwszy dzień takich warunków atmosferycznych oraz każdy dzień opadów śniegu, który następuje po odwilży. Statystyki pokazują, że w tym czasie zmniejsza się ilość wypadków śmiertelnych, ale wzrasta liczba stłuczek*.

Na mrozy - assistance samochodowe

newss.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

Zimą zapotrzebowanie na usługi assistance samochodowego jest szczególnie widoczne. Niskie temperatury i opady śniegu powodują zwiększenie liczby awarii, kolizji drogowych. Najczęściej zgłaszanymi usterkami, z jakimi borykają się kierowcy, są problemy z zamarzającymi zamkami i paliwem oraz rozładowanym akumulatorem. Oprócz standardowych komplikacji zdarzają się wyjątkowe interwencje.

Nowy Fiat Uno wybrany "Samochodem roku 2011" w Brazylii

newss.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

altPodczas 44. edycji konkursu czasopisma „Auto Esporte", jury złożone z 13 dziennikarzy specjalistów z głównych stanów Brazylii wybrało nowego Fiat Uno "Carro do ano 2011" ("Samochód roku 2011"). Fiat został także wyróżniony nagrodą "Pubblicità dell'anno" ("Reklama roku") za kampanię zatytułowaną "Novo Uno. Novo Tudo" („Nowe Uno. Nowe wszystko"), podczas gdy Cledorvino Belini, Prezes Fiata na Amerykę Łacińską, otrzymał tytuł "Manager del 2011" ("Menadżera roku 2011").

Premiera Range Rovera Evoque w pięciodrzwiowej odsłonie

newss.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

Całkowicie nowy Range Rover Evoque miał swoją oficjalną premierę na tegorocznych Targach Motoryzacyjnych w Paryżu. We Francji pokazana została trzydrzwiowa wersja nadwozia. 17 listopada 2010 roku rozpocznie się kolejne ważne wydarzenie na rynku motoryzacyjnym – Los Angeles Auto Show, gdzie zostanie zaprezentowana odsłona pięciodrzwiowa najnowszego Range Rovera. 5-drzwiowy Range Rover Evoque łączy cechy 3-drzwiowego modelu – z wyglądu jest równie stylowy i sportowy – z dodatkowymi możliwościami i funkcjonalnością samochodu rodzinnego.

Kia Optima 2011 - następna generacja

newss.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

Po raz pierwszy model ten zadebiutował na międzynarodowych pokazach w Nowym Jorku. Optima jest zupełnie nową odsłoną designerską marki KIA, która zaczynać być również potencjalnym konkurentem dla pozostałych marek, również tych z wieloletnią tradycją. Kia Optima jest następnym samochodem hybrydowym, ale pierwszym tego typu autem tworzonym przez tą markę. Hybryda ta charakteryzuje się zmniejszonym zużyciem energii, jak i paliwa. Optima jest również dostępna w dwóch innych wersjach napędowych.

Nowe sportowe BMW z napędem Hybrydowym

newss.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

altW 2009 roku obchodził swoją premierę na pokazach motoryzacyjnych IAA we Frankfurcie, a dzisiaj można go spotkać na drodze. Mowa o zaprezentowanej wizji nowego pojazdu BMW OffecientDynamics koncept, która została zrealizowana w 100 procentach. Marka BMW już od 2009 roku od oficjalnej premierze tego modelu, nie mogła się doczekać wyprodukowanie zaprojektowanego przez siebie konceptu, który jest teraz gotów do jazdy.

Nissan Leaf samochodem roku 2011

newss.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

altNissan Leaf jest jednym z najlepszych pojazdów elektrycznych. Z uwagi na technologię oraz stylistyczny wygląd tego auta zostało ono wyróżnione do nagrody Europejskiego Samochodu Roku 2011. Pierwszy raz tak prestiżową nagrodę zdobyło auto napędzane w 100% silnikiem elektrycznym. Tym bardziej jest to wielkie wyróżnienie dla tego modelu. Konkurencja była również dość duża, a to dlatego, iż wybierano spośród wielu konkurencyjnych marek, takich jak: Citroen, Ford, czy też Volvo.

Diesel na siarczysty mróz

newss.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

Pełna moc, kiedy przyspieszasz i pewny rozruch silnika nawet przy temperaturze minus 32 stopni Celsjusza. Wybierz paliwa rekomendowane przez mistrzów. Zmierz się z nowym wcieleniem mocy. LOTOS Dynamic. Adrenalina dla silnika. To treść najnowszego spotu reklamowego, jaki przygotowała spółka LOTOS Paliwa. Jego emisja rozpoczęła się dziś.

Najwyższe noty EuroNCAP dla Kia Sportage i Kia Venga

newss.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

Kolejne dwa pojazdy marki Kia, nowy SUV Kia Sportage oraz przestronny hatchback segmentu B Kia Venga, uzyskały najwyższą ocenę w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym od niezależnej organizacji EuroNCAP*. Oba samochody awansowały na wiodące pozycje w swoich segmentach dołączając do ekskluzywnego towarzystwa modeli Kia: Soul, cee’d i Sorento, wyróżnionych już wcześniej 5 gwiazdkami.

Utrzymuj tor jazdy

newss.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

Pokonywanie zakrętów to jeden z najczęstszych manewrów, jakie kierowcy wykonują podczas jazdy. Umiejętne przejeżdżanie krętych dróg wymaga odpowiedniej wiedzy, techniki, ale przede wszystkim ostrożności, do której namawiają trenerzy Szkoły Jazdy Renault. Szczególnie teraz może być ślisko W ubiegłym roku na zakrętach i łukach drogi doszło do 5 265 wypadków, w których zginęło 720 osób, a ponad 7,5 tysiąca zostało rannych.

Volvo kocha przygody

newss.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

„Otwórz się na przygodę z nowym Volvo V60” – pod takim hasłem wystartuje kampania nowego samochodu. Start kampanii został zaplanowany na styczeń 2011 roku. Kampania nowego Volvo będzie się opierać na działaniach prowadzonych w telewizji oraz Internecie. Oprócz standardowych spotów reklamowych, Volvo zaplanowało wraz z TVP loterię nowego Volvo V60. Z kolei działania w Internecie będą opierały się na jak najszerszej promocji samochodu m.in. w dedykowanej sekcji na portalu onet.biznes.pl oraz na kanale YouTube.

Range Rover wśród najbardziej niezawodnych SUVów

newss.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

altNiemieckie Stowarzyszenie Nadzoru Technicznego (GTU) opublikowało raport na podstawie prowadzonych statystyk na rynku samochodowym w Niemczech. Po przeanalizowaniu danych dotyczących częstotliwości i charakteru usterek powstał ranking najmniej awaryjnych samochodów w wieku do 3 lat. Range Rover znalazł się w czołówce najbardziej niezawodnych samochodów w kategorii SUV – określonej przez instytut jako klasa pojazdów sportowo-rekreacyjnych. „Range Rover już od dawna uchodzi za jeden najbardziej luksusowych i wszechstronnych samochodów na świecie. Najnowsze badania Stowarzyszenia Nadzoru Technicznego w Niemczech udowadniają, że Range Rover jest także niezawodny.