joomla templates top joomla templates template joomla

Kolejny dobry rok dla Fiat Auto Poland

newss.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

Fiat Auto Poland S.A., największa ze spółek Grupy Fiata w Polsce, wyprodukowała w ubiegłym roku w zakładzie w Tychach 533 455 samochodów, w tym samochodów marki Fiat, Abarth i Lancia - 440 528 szt.: Fiat Panda - 246 063 szt. Fiat 500 - 176 759 szt. Fiat 600 - 9 152 szt. Abarth 500 - 8 347 szt. Lancia Ypsilon - 207 szt.

Kia Picanto 2011 to prawdziwie miejski samochód

newss.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

altKia Motors zaprezentowała pierwsze oficjalne zdjęcia następnej generacji modelu Picanto. To dość nietypowe auto miejskie zyskało zupełnie nowy wygląd, który nie jest już taki delikatny. Zmiany Przede wszystkim zmianie uległ wygląd zewnętrzny, który teraz jest z pewnością bardziej wyrazisty i innowacyjny. Po prostu jest on bardziej kanciasty. Przód auta sprawia wrażenie bardziej masywnego i solidnego. Jest on bardzo wyrazisty, a zarazem dynamiczny. Linia stylistyczna po obu bokach biegnie nie na wprost, jak w poprzedniej wersji, lecz na skos. Rozciąga się ona od świateł tylnich do przednich nadkoli.

Zimówki to połowa sukcesu

newss.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

altOpony zimowe wśród polskich kierowców powoli stają się standardem. Jednak nie można zapominać, że zimą kluczową rolę dla bezpieczeństwa odgrywa także sam stan techniczny pojazdu. Eksperci z serwisu MotoIntegrator wyjaśniają na co należy zwrócić największą uwagę kiedy temperatura spada poniżej zera a na drodze pojawia się śnieg i największy wróg kierowcy, czyli lód.

Jaguar XJ luksusowym samochodem roku 2010

newss.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

altJaguar XJ został uznany przez Top Gear jako luksusowy samochód roku 2010. Marka ta z pewnością spełnia wysokie wymogi auta luksusowego wygrywając tym samym z takimi pojazdami, jak Audi, czy też BMW. Pojazd ten wzbudził dużą sympatię w oczach swoich klientów, jak i tych, którzy nie mieli wcześniej styczności z tym autem. Media również nie szczędziły na zachwycie. Dzięki czemu samochód ten dość szybko zyskał na popularności. Był on również często nagradzany za swoją innowacyjność.

Dacia zdobywa nagrodę Autobest 2011

newss.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

Nagroda Autobest 2011 za najlepszą ofertę samochodową na rynku w 2010 roku została przyznana Dacii Duster. W skład Jury Autobest wchodzi 15 dziennikarzy z branży motoryzacyjnej. Dacia Duster, będąca w sprzedaży od wiosny 2010 roku na terenie Europy, Turcji i krajów Maghrebu, odniosła ogromny sukces na wszystkich tych rynkach, czego dowodem jest ponad 60 000 sprzedanych egzemplarzy.

Limitowana edycja Land Rovera Freelander 2 SD4 2011

newss.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

Land Rover zapowiedział następną generację modelu Freelander o pełnej nazwie Freelander 2 SD4 sport limited edition. Samochód ten jest w głównej mierze dopracowany pod względem stylistyki wnętrza oraz zewnętrznego wyglądu. Pojazd ten będzie dostępny od roku 2011 wyłącznie na terenie Wielkiej Brytanii. Zostanie wyprodukowanych 500 pojazdów tego typu. Cena tego modelu będzie nie mniejsza niż około 160 000 zł.

Mazda stawia na ekologię w procesie produkcyjnym

newss.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

altMazda zaangażowała się w długofalowy program rozwoju technologii pod hasłem „Odpowiedzialny Zoom-Zoom” i wspiera proekologiczne rozwiązania. Chodzi nie tylko o zbiór wytycznych w zakresie rozwoju technologii pozwalających produkować samochody, zapewniające wysoki komfort jazdy oraz doskonałe wyniki w zakresie ochrony środowiska i bezpieczeństwa.

Mercedes-Benz klasy C w nowej generacji w 2011 roku

newss.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

Mercedes-Benz pracował nad stworzeniem nowszej, znacznie udoskonalonej generacji klasy C. Wreszcie możemy obejrzeć wynik tych prac. Produkcja tego modelu zostanie zainaugurowana na jesień 2011 roku. To niezwykle luksusowe auto będzie charakteryzowało się bardziej dynamicznym wyglądem, udoskonalonym wnętrzem, nowym systemem wspomagania bezpieczeństwa, oszczędniejszą jednostką napędową oraz możliwością dostępu do Internetu.

Zmierz się z legendami rajdów i wyścigów

Aneta Zabiegała włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

altJeśli kochasz szybkie samochody i niepowtarzalne wrażenia płynące z dynamicznej jazdy ekskluzywnym samochodem, przyjdź 19 grudnia 2010 roku (niedziela) do sklepu Empik Junior w Warszawie, aby spełnić swoje marzenia. Wielokrotny zwycięzca rajdów samochodowych – Tomasz Kuchar w męskiej rozmowie ze Zbigniewem Urbańskim opowie o tym jak zachować się za kierownicą nawet w trudnych warunkach.

Tańsze naprawy aut dzięki poprawkom do Euro 5/6

newss.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

17 listopada 2010 przyjęte zostały kluczowe poprawki do europejskiego rozporządzenia Euro 5/6. W połączeniu z obowiązującym od 1 czerwca 2010 Rozporządzeniem o Wyłączeniach Blokowych w Motoryzacji (461/2010, „nowe GVO”) kierowcy mają zagwarantowany dostęp zarówno do tańszych części, jak i tańszych usług serwisowych, oferowanych przez niezależne warsztaty.

Dacia Duster Dobrym Produktem 2010

newss.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

Dacia Duster zdobyła tytuł Dobry Produkt 2010 przyznany na podstawie Ogólnopolskiego Badania Postaw i Preferencji Konsumenckich zorganizowanego przez redakcję Forum Biznesu w Dzienniku Gazecie Prawnej. Auto zwyciężyło w kategorii Samochody Osobowe – Segment C. Ogólnopolskie Badanie Postaw i Preferencji Konsumenckich Dobry Produkt 2010 zostało zrealizowane przez Zakład Badań Naukowych Polskiego Towarzystwa Socjologicznego w Warszawie.

Najnowocześniejszy salon Jaguar, Land Rover i Range Rover już otwarty

newss.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

JLR Polska – wyłączny dystrybutor samochodów Jaguar i Land Rover na Polskę – rozpoczyna współpracę z nowym dilerem – firmą MM Cars. Znany na śląskim rynku diler samochodów 15 listopada 2010 roku poszerzył swoją ofertę o samochody Jaguar, Land Rover oraz Range Rover. Ekspozycja brytyjskich marek znajduje się na piętrze kompleksu MM Cars w Katowicach obejmującego dotychczas 8 marek samochodów oraz dział samochodów używanych, obiektu nagrodzonego tytułem Najlepszego Obiektu Motoryzacyjnego Roku 2008.

Lancia na salonie samochodowym w Bolonii w 2010

newss.pl włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

Lancia powraca na salon samochodowy w Bolonii z modelami Delta, Ypsilon i Musa - prestiżowymi samochodami, które stanowią wizytówkę najlepszych cech europejskiego stylu - oraz niektórymi samochodami Chryslera (Grand Voyager Limited Editions i 300C Touring SRT Design), pieczętując tym samym niedawne połączenie tych dwóch marek, które wyraźnie zaznaczyły się w historii przemysłu samochodowego po obu stronach Atlantyku.