joomla templates top joomla templates template joomla

W centrum miasta zwalniamy do 30 km/h! Wprowadzono strefę "Tempo 30"

info: Urząd Miejski Grudziądz; fot: google włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

Strefa „Tempo 30” została wprowadzona w ścisłym centrum miasta i obejmuje wszystkie ulice na wschód od ul. Małogroblowej. Metoda ta ma na celu szeroko rozumiane uspokojenie ruchu, w szczególności kołowego oraz zapewnienie większego bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu. 

Śmiertelny wypadek na A18. Wojskowy pojazd wracający z ćwiczeń "Anakonda" zderzył się z samochodem osobowym

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Motoyzacja sytuacja na drodze

Do śmiertelnego wypadku doszło na autostradzie A18 niedaleko Świętoszowa. Pojazd wojskowy wracający z ćwiczeń "Anakonda" zderzył się z samochodem osobowym. - Do zdarzenia doszło w chwili włączania się pojazdu wojskowego do ruchu - poinformował Sebastian Woźniak z Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu. 

Samochód osobowy dachował i wpadł do rowu. Nie żyje kierowca

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Motoyzacja sytuacja na drodze

Z nieznanych przyczyn 54-letni kierowca opla astry zjechał z drogi wojewódzkiej nr 180 i wpadł do rowu. Do wypadku doszło na odcinku między Trzcianką a Wieleniem. Mężczyzna zginął na miejscu. - 54-latek zjechał do przydrożnego rowu, co doprowadziło do wywrócenia się pojazdu. Kierowca wypadł z samochodu. 

GITD chce przejąć niedziałające fotoradary. Samorządowcy protestują

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

Niemal dwukrotnie ma wzrosnąć liczba odcinkowych pomiarów prędkości w Polsce. Generalna Inspekcja Transportu Drogowego obok 16 funkcjonujących już zestawów chce zamontować jeszcze 13. Inspektorzy chcieliby także przejąć nieużywane od stycznia gminne i miejskie fotoradary, stawiają jednak konkretne warunki.

Specjalne osłony i słupy przydrożne mogą ocalić życie kierowców. W Inowrocławiu przeprowadzono crash testy

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

Specjalne elementy montowane na bariery drogowe mogą ocalić życie motocykliście, który uległ wypadkowi. Zadaniem osłony jest zamortyzowanie uderzenia sunącego po ziemi motocyklisty. W Inowrocławiu przeprowadzono testy nowej konstrukcji, które mają wykazać, czy nowoczesne rozwiązanie z myślą o jednośladach, będą bezpieczne także dla aut. 

Wypadek koło Malborka. Zginęły trzy osoby, w tym 11-latka

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Motoyzacja sytuacja na drodze

Trzy osoby w wieku 71, 49 i 11 lat zginęły w wypadku pod Malborkiem. W zderzeniu dwóch osobówek ranne zostały jeszcze dwie osoby, które trafiły do szpitala. - Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że kierująca oplem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu pojazdowi audi.