joomla templates top joomla templates template joomla

Rok 2015 był rekordowy dla Solarisa pod względem wysokości osiągniętych przychodów

Agencja TVN/x-news włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

Rok 2015 był rekordowy dla Solarisa pod względem wysokości osiągniętych przychodów. Wyniosły one aż 1,7 mld złotych. Spółka trzynasty rok z rzędu została liderem polskiego rynku niskopodłogowych autobusów miejskich. Z łącznej liczby 701 pojazdów kupionych przez krajowych przewoźników w tym segmencie 333 były marki Solaris. 

"Zainspirowany Dubajem". Podgrzewany przystanek w Rzeszowie za 75 tys. zł

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

W Rzeszowie stanął nowoczesny podgrzewany przystanek. - Inspiracją były klimatyzowane przystanki w Dubaju - prezydent miasta Tadeusz Ferenc. Nowa wiata dzieli mieszkańców, ponieważ kosztowała 75 tys. złotych. - Miło i przyjemnie. Jest zadaszenie i nie wieje - wylicza mieszkanka Rzeszowa. - To głupota. Nie zawsze grzeje i są przeciągi. 

Trzy osoby w stanie ciężkim po wypadku z udziałem autobusu pod Płońskiem

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Motoyzacja sytuacja na drodze

Trzy osoby trafiły do szpitala w stanie ciężkim po wypadku w miejscowości Brody pod Płońskiem. Doszło tam do wypadku z udziałem trzech samochodów - osobowego, ciężarowego i autobusu. - Prawdopodobną przyczyną było nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu przez kierującego pojazdem osobowym - powiedział st. bryg. Paweł Jakubowski ze straży pożarnej w Płońsku.

Czołowe zderzenie pod Jelenią Górą. Jedna osoba w szpitalu

Jelenia.tv/x-news włącz . Opublikowano w Motoyzacja sytuacja na drodze

Na drodze z Jeleniej Góry do Karpacza doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego z samochodem dostawczym. W wyniku zderzenia poszkodowany został kierowca osobówki, którego przetransportowano do szpitala. Kierowcy obydwu pojazdów byli trzeźwi.

Przewoźnicy zgodzili się na twarde negocjacje z Rosjanami. Nie planują protestów

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

Przewoźnicy, którzy nie mają zezwoleń transportowych na wjazd do Rosji, zgodzili się na dalsze twarde negocjacje i nie planują protestów. W poniedziałek (08.02) wieczorem zarząd Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych spotkał się w Białej Podlaskiej z przewoźnikami, aby porozmawiać o ich sytuacji w związku z brakiem porozumienia w sprawie zezwoleń na wjazd do Rosji. 

13. rok z rzędu Solaris liderem w swoim segmencie: Nie żyjemy w raju, kilka razy ratowaliśmy firmę i miejsca pracy

Agencja TVN/x-news włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

Trzynasty rok z rzędu Solaris Bus & Coach S.A. została liderem w segmencie autobusów miejskich. 2015 r. był dla firmy rekordowy przede wszystkim pod względem wysokości osiągniętych przychodów, które wyniosły aż 1,7 mld złotych. Producent potwierdził także swoją pozycję jednego z europejskich liderów w zakresie projektowania i produkcji autobusów elektrycznych. 

"Tąpnięcie cen ropy". "Niskie marże". Rosyjski Łukoil wycofuje się z Polski, Litwy i Łotwy

Fakty TVN/x-news włącz . Opublikowano w Motoryzacja wiadomości

Łukoil sprzedaje swoje stacje benzynowe w Polsce oraz na Litwie i Łotwie, bo – jak mówi w rosyjskich mediach prezes firmy – odczuwa negatywny stosunek wobec rosyjskich inwestycji i zaczyna tracić pieniądze. - Tąpnięcie cen ropy jest dla nas, kierowców, korzystne, a dla sektora paliwowego dramatycznie trudne.

Szaleńczy rajd motocyklisty. Jechał 200 km/h i naraził życie pasażerki

KWP Lublin/x-news włącz . Opublikowano w Motoyzacja sytuacja na drodze

Prawie 200 km/h miał na liczniku 20-latek, który z taką prędkością poruszał się po drogach powiatu krasnostawskiego. Wiozący pasażerkę mężczyzna nie reagował na policyjne sygnały do zatrzymania się. Stróże prawa zatrzymali mu prawo jazdy. Oprócz przekroczenia dopuszczalnej prędkości, kierowca popełnił szereg innych wykroczeń.