joomla templates top joomla templates template joomla

2 osoby ranne po wypadku awionetki. Spadła tuż po starcie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Transport lotniczy

Dwie osoby - instruktor i osoba ucząca się pilotażu - zostały ranne w wypadku awionetki. Niewielki samolot sportowy rozbił tuż po starcie. - Maszyna miała pełny bak, na szczęście nie doszło do rozszczelnienia zbiorników - poinformował mł. bryg. Maciej Dobrakowski ze straży pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim. 

"Rusłan" wylądował na gdańskim lotnisku

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Transport lotniczy

Jeden z największych na świecie samolotów transportowych wylądował na gdańskim lotnisku im. Lecha Wałęsy. An-124 Rusłan to czterosilnikowy samolot transportowy zbudowany w biurze konstrukcyjnym Antonowa. Z maksymalnym ładunkiem waży ok. 400 ton.

Zderzenie pociągów towarowych w Myszkowie. Ranny maszynista

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Transport kolejowy

Dwa pociągi towarowe zderzyły się w Myszkowie na Śląsku. Jeden z nich wiózł węgiel, a drugi to skład cystern. Poszkodowany został jeden z maszynistów. Po wypadku jedna z lokomotyw stanęła w płomieniach, udało się jednak ugasić pożar. Jeden z maszynistów jest poszkodowany, drugiemu nic się nie stało. 

Awaryjne lądowanie w Dubaju. Samolot stanął w płomieniach

info: TVN24/x-news; video, foto: facebook/TVP INFO włącz . Opublikowano w Transport lotniczy

Samolot linii lotniczych Emirates lądował awaryjnie na lotnisku w Dubaju. Maszyna stanęło w płomieniach. Władze linii podały, że udało się ewakuować 275 osób, wszystkie, które były na pokładzie. Nie ma informacji o ewentualnych zabitych lub rannych, ani o przyczynie awaryjnego lądowania. Ruch na lotnisku wstrzymano.

Instytut Lotnictwa skończył 90 lat. "Najbardziej jestem dumny z tego, że umiemy dostosować się do potrzeb rynku"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Transport lotniczy

- Dzisiejsza skala naszych kontaktów międzynarodowych jest powalająca - powiedział dr hab. inż. Witold Wiśniowski, dyrektor Instytutu Lotnictwa podczas uroczystej gali z okazji 90. lecia Instytutu. Wojciech Potkański, były zastępca dyrektora Instytutu Lotnictwa ds. naukowych, zwracał z kolei uwagę, że siłą placówki jest współpraca z przemysłem.